Na przełomie roku 2016/17 w Białymstoku odbyła się druga edycja Konferencji Młodzieżowej – „Zainspirowani, by zmienić rzeczywistość”. W tym roku zdecydowaliśmy się na termin sylwestrowy. Aż 140 osób miało pragnienie, by wspólnie wejść w Nowy Rok z modlitwą i uwielbieniem. Główną tematyką konferencji były Boże narzędzia, dzięki którym możemy wpływać na otaczający nas świat. Werset przewodni zaczerpnęliśmy z Ewangelii Św. Łukasza 13:11: „Jeśli więc wy… umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą”.

Konferencja rozpoczęła się 30 grudnia, Koncertem Kolęd, zorganizowanym przez Zespół Uwielbienia z naszego zboru. Koncert miał charakter ewangelizacyjny i był kierowany głównie do ludzi poszukujących. Mogliśmy wykorzystać ten czas na rozmowy, a także na dzielenie się Ewangelią. Zaraz po koncercie uczestnicy konferencji wyszli na zwiedzanie miasta, podczas którego mogliśmy się modlić o Białystok oraz o Nowy Rok. Następnego dnia program był bardziej napięty. Od samego rana w sobotę 31 grudnia, czekały na nas wykłady pastora Marcina Górnickiego oraz pastora Krzysztofa Flaszy. Oprócz tego mogliśmy korzystać z warsztatów. W tym roku w sposób praktyczny uczyliśmy się jak rozpoznać Boży głos (Samuel Szymaniuk), jak błogosławić innym (Radek Świerk) oraz jak szukać swojego obdarowania (Marcin Górnicki).

W przerwach mieliśmy możliwość wspólnego uwielbiania wraz z Kasią Kiklewicz i jej zespołem. Wieczorem odbyło się nabożeństwo sylwestrowe z udziałem całego zboru. Była to niezwykła okazja, by dzielić się tym co Bóg uczynił nam w minionym roku. Naszym głównym pragnieniem było wejście modlitwą w Nowy Rok. Po godzinie 22 mieliśmy czas uwielbienia, gdzie grały trzy zespoły: Kasi Kiklewicz, You are free oraz Łatwopalni. Mieliśmy czas na modlitwę, ale także na życzenia, którymi mogliśmy siebie nawzajem błogosławić. Po tym wszystkim był zorganizowany czas zabaw oraz rozmów. Osobiście widzę ogromne owoce tego czasu. Widać to w relacjach pomiędzy nami samymi. Przez cały styczeń mogliśmy się dzielić świadectwami, jak Bóg działał podczas konferencji oraz jak wpłynęła ona na Nowy Rok! Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wspaniałego czasu. Z niecierpliwością czekam na kolejną edycję konferencji!

PAWEŁ GODLEWSKI

Galeria z konferencji

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: