Obóz w Świętajnie, który odbył się w dniach 15.08 – 21.08.2021r., pod hasłem „Niezwykła podróż dookoła świata” był niezwykły. Bóg w niezwykły sposób pobłogosławił to wydarzenie. Już w czasie przygotowań do obozu, mimo perturbacji związanych z kadrą, doświadczyliśmy Bożego działania w rozwiązywaniu zaistniałych problemów. W czasie trwania obozu towarzyszyła nam również Boża obecność i łaska. Bóg działał niezwykle w odpowiedzi na modlitwy wielu osób. Z całego serca dziękuję wszystkim za modlitewne wsparcie.

A teraz kilka szczegółów. W obozie wzięło udział 43 dzieci, w tym dwie klubowe siedemnastolatki, które jako młode wolontariuszki pomagały w pracy z dziećmi. Dzieci zakwaterowano w domkach. W obostrzeniach pandemicznych zamiast dwanaściorga dzieci, w domku mogło mieszkać tylko sześcioro. Ustrzeżeni zostaliśmy od jakichkolwiek zachorowań, a mierzona przez pielęgniarkę temperatura rano i wieczorem była zawsze w normie. Tak więc, bez żadnych obciążeń mogliśmy realizować obozowy program.

Kluczowym punktem programu były Spotkania Odkrywców w połączeniu z lekcją biblijną. Każdego dnia dzieci „podróżowały” różnymi środkami lokomocji do innego kraju, oczywiście z paszportem i wizą. Połączone to było z prezentacją medialną danego kraju oraz wywiadem z polską misjonarką przebywającą w tym kraju. Oto kraje: Mali, Indonezja, Sri lanka, Japonia i Albania. Ich pierwsze litery tworzą wyraz: MISJA, jako że podróż ta miała charakter misyjny.

Celem tych spotkań było przybliżenie dzieciom niektórych krajów, misjonarzy tam pracujących i ich potrzeb oraz pobudzenie dzieci do modlitwy o te kraje. Lekcje biblijne pomagały lepiej zrozumieć dlaczego misjonarze są potrzebni, a też jakie muszą spełnić warunki, aby przez ich służbę ludzie mogli poznawać Boga.

Nie zabrakło też innych zajęć, takich jak cały kalejdoskop gier, zabaw i turniejów. Miał miejsce konkurs „Mam talent”. Wyłonieni laureaci otrzymali nagrody. Odbyła się także wycieczka do Planetarium w Olsztynie, a więc w jakimś sensie podróż w Kosmos.

Dużą radością dla nas wszystkich była utworzona na obozie grupa muzyczna. Stanowiła ją grupa uzdolnionych nastolatków, grających na instrumentach i pięknie śpiewających. Prowadzili oni śpiew i uwielbienie Boga. Śpiewu było naprawdę dużo i niewątpliwie wpływał on na kreowanie radosnej i pogodnej atmosfery. Dodatkową inspiracją do śpiewu oraz szukania i poznawania Boga był około godzinny koncert Koli, członka chóru TGD.

Jesteśmy niezwykle wdzięczni Panu Bogu za Jego działanie na tym obozie. On troszczył się absolutnie o wszystko. Zabezpieczył także stronę finansową. Sprawił, że nie mieliśmy żadnych problemów. Jako wolontariusze mogliśmy pracować w duchu jedności, zrozumienia i wzajemnego wsparcia, za co też z całego serca dziękujemy Bogu. No i przede wszystkim za to, że dzieci mogły pełne radości odpoczywać, dobrze się bawić i poznawać TEGO, który wszystko wie i wszystko może.

Ewa Gutkowska

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: