W niedzielę, 26 września odbyła się w naszym zborze wspaniała, podwójna uroczystość: chrzest na wyznanie wiary oraz Święto Dziękczynienia nazywane również Świętem Żniw.

Nabożeństwa z chrztem w wieku świadomym, na wyznanie wiary, są szczególnie radosne, ponieważ kolejny raz możemy być świadkami, że czas łaski jeszcze trwa i Bóg daje zbawienie nowym osobom. Tym razem stanęło przed zborem czterech katechumenów: dwie siostry i dwóch braci. Jeden z braci pochodził z Bielska Podlaskiego (zbór w naszym okręgu). Był to więc chrzest dwóch zborów.

Na początku nabożeństwa, prezbiter Marcin Górnicki, podzielił się krótką refleksją na temat znaczenia chrztu i jego symboliki. Następnie, na wyznanie wiary, ochrzcił kolejno każdego katechumena. Chór zaśpiewał czterokrotnie pieśń „Ci co w Jezusa chrzczeni są”. Podczas nabożeństwa chór wykonał też zupełnie nową pieśń. Do grona dyrygentów, Kornelii Waters i Grzegorza Kołtuna dołączyła po wakacjach Swietlana Makarevich, co również jest powodem do wdzięczności Bogu.

Wzruszający widok ochrzczonych osób był wielką zachętą, by w pieśniach i modlitwach oddać Bogu chwałę. Dodatkowym powodem do wdzięczności były obficie zgromadzone na przodzie kaplicy płody rolne, mnóstwo warzyw i owoców oraz chleb. Ich widok wspaniale obrazował Bożą łaskę i Jego dobroć. Nikt z nas nie był głodny. Bóg zabezpieczył nasze wszelkie potrzeby. Poprowadził nas w tym czasie zespół zborowy.

Kazanie wygłosił prezbiter Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w Polsce pastor Marek Głodek. Mówił na temat wdzięczności, która powinna być nieodłączną częścią naszego życia. Wdzięczność zaś w naturalny sposób prowadzi do oddawania chwały Bogu za wszystko czym nas obdarza. Pastor Marek Głodek zachęcił też zebranych do krótkich, uwielbiających i dziękczynnych modlitw.

Po kazaniu odbyła się modlitwa nad nowo ochrzczonymi. Modlitwy wznieśli: prezbiter Marcin Górnicki i prezbiter Marek Głodek. Nasi nowi zborownicy na pamiątkę otrzymali świadectwa chrztu, Pismo Święte oraz kwiaty.
Pod koniec nabożeństwa odbyła się również Wieczerza Pańska w której po raz pierwszy wzięli udział nowo ochrzczeni.
Po zakończeniu uroczystości odbył się wspólny posiłek, przygotowany przez siostry z naszego zboru.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Bogu, że czuwa nad naszym zborem, przydaje kolejne osoby do Swojego Królestwa. Mimo trudnych czasów, pandemii i dużej niepewności jutra czas łaski trwa i Bóg powołuje kolejne osoby. On działa bez względu na okoliczności. Jest skałą na której zawsze możemy się oprzeć.
Nowo ochrzczonym życzymy, by wytrwale kroczyli za Panem, wzrastali w wierze i zachowali ją do końca swoich dni.

Urszula Jankiewicz

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: