Warsztaty “Kościół w mieście” prowadzone przez pastora Roberta Miksę poruszały temat prowadzenia chrześcijańskiej wspólnoty w środowiskach miejskich. Pastor Robert Miksa prowadzi kościół baptystów EXE w stosunkowo dużym mieście, jakim jest Gdańsk. Warsztaty były oparte na działalności i literaturze Timothy Kellera, amerykańskiego pastora którego służba rozwija się z kolei w Nowym Jorku.

Rozwój kultury i technologii sprawia, że ludzie napływają do miast, gdzie ścierają się między relatywizmem, a liberalizmem religijnym. Ewangelia jest czymś zupełnie odmiennym, ponieważ nie idzie zgodnie z panującym trendem, ale jest niezmiennym przesłaniem opartym na dziele Jezusa Chrystusa.

Dlatego chrześcijanie nie powinni traktować swojej wiary jako kwestii prywatnej. Ewangelia przemienia całe życie człowieka, dlatego wpływ Ewangelii widoczny jest we wszystkich sferach życia chrześcijanina.

Społeczność ludzi, którzy uwierzyli Dobrej Nowinie i zostali przemienieni przez jej przesłanie ma wpływ na miasto, przez co przemienia je we wszystkich obszarach
Bóg kocha ludzi, a przez to miasta, “bo miasta mają więcej obrazu Boga na metr kwadratowy niż inne miejsce na ziemi”.

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: