Klub Dziecięcy „Dobra Nowina” prowadzi działalność od 23.01.1994 r., z przerwą w okresie od stycznia 2009 r. do 17 października 2009 r. kiedy to nastąpiło wznowienie tej działalności. Oferta placówki, czynnej w każdą sobotę, w godzinach od 10:00 do 14:00, jest skierowana do dzieci w wieku od 6 do 15 lat, mieszkających w sąsiedztwie Klubu. Program obfituje w różnorodne zajęcia, prowadzone przez grupę wolontariuszy, takie jak: zajęcia plastyczne, praktyczne, teatralne, muzyczne, językowe, kulinarne i sportowe. Dzieci mogą uczestniczyć w zabawach ruchowych, grach planszowych, a także opowiadaniach integracyjnych i spotkaniach odkrywców (odkrywanie prawd biblijnych). Udzielana jest również pomoc w nauce.
Dzieci otrzymują dwa posiłki: śniadanie oraz obiad. Oprócz stałych zajęć organizowane są również konkursy i turnieje. W programie uwzględniono też uroczyste obchodzenie świąt i szczególnych wydarzeń oraz urodzin klubowiczów.
Obok zajęć odbywających się w pomieszczeniach Klubu mają miejsce też wyjścia dzieci na basen, lodowisko, kręgle, do kina oraz na charytatywne koncerty organizowane przez Uniwersytet Muzyczny.
W czasie wakacji podopieczni Klubu uczestniczą w obozach, a podczas ferii zimowych w półkoloniach zimowych.
Ważną częścią służby Klubu Dziecięcego „Dobra Nowina” jest Akcja „Podziel się ubraniem”, organizowana dwa razy do roku, z myślą o pomocy rodzinom znajdującym się w potrzebie. Przed Świętami Bożego Narodzenia przygotowywane są dary dla osieroconych rodzin. Od wielu lat prowadzona jest też Akcja „Gwiazdkowa Niespodzianka” skierowana do dzieci będących pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który jest naszym wieloletnim partnerem.