dzieci-k22

Zajęcia Szkółki Niedzielnej odbywają się w każdą niedzielę w salkach kościelnych i adresowane są do dzieci w wieku 3-16 lat. Doświadczony zespół kilkunastu nauczycieli – wolontariuszy, w oparciu o Pismo Święte oraz Program Wychowania Biblijnego, uczy dzieci podstawowych prawd chrześcijańskiej wiary.
W tym roku szkolnym zajęcia odbywają się w czterech grupach wiekowych. Jedna z grup rozpoczyna zajęcia o godzinie 9.00, przed niedzielnym nabożeństwem, trzy młodsze grupy w trakcie nabożeństwa.
Służba z dziećmi w naszym zborze to nie tylko niedzielne zajęcia Szkółki Niedzielnej. Dzieci aktywnie są zaangażowane w przygotowywanie programów artystycznych na świąteczne nabożeństwa. Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia, na popołudniowym nabożeństwie, dzieci prezentują przygotowany przez siebie program. Usługują również na Wigilijce Zborowej.
To uwielbienie Boga, w dziecięcym wykonaniu, przywodzi na myśl słowa Pana Jezusa: „Z ust ssących i niemowląt zgotowałeś sobie chwałę” (Mat.21, 16). Zawsze, z niecierpliwością, czekamy na każdy kolejny program w wykonaniu dzieci.
Przy okazji różnych zborowych wydarzeń lub wyjazdów integracyjnych, dzieci prezentują również swoje talenty. Biorą udział w konkursach plastycznych oraz Wiedzy Biblijnej. Każdego roku przygotowujemy niespodzianki w formie wyjścia np. na basen, do Parku Linowego, na Wystawy Klocków Lego lub do kina. Wierzymy, że zbór może być miejscem inspiracji i pomocy w ich odkrywaniu i rozwijaniu. Dokładamy starań, by każdego roku, dzieci mogły przyjść na zimowisko oraz wyjechać na letni obóz do Narewki.
Drogi rodzicu, przyjacielu, prosimy cię o modlitwę, by dobry Bóg, od którego wszelkiego ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię, błogosławił tę służbę naszego zboru.
Modlimy się słowami Pisma Świętego: „Synu mój! Nie zapominaj mojej nauki, a twoje serce niech przestrzega moich przykazań, bo one przedłużą ci dni i lata życia oraz zapewnią ci pokój. Niech cię nie opuszcza łaska i prawda, zawiąż je sobie na szyi, wypisz je na tablicy swojego serca! Wtedy znajdziesz życzliwość i uznanie w oczach Boga i ludzi. Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie! Pamiętaj o nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki!” Przyp. 3:1-6

Słowo dla dzieci