Po rocznej przerwie wróciliśmy do organizacji letnich, dziecięcych obozów w Narewce. Ze względu na dużą ilość zainteresowanych oraz chęci wypróbowania nowego podziału uczestników ze względu na wiek zorganizowaliśmy dwa obozy: dla dzieci w wieku 6-10 oraz 11-14 lat. Oba wydarzenia miały nazwę: Wielkie Igrzyska Narewkyoto 2021!

Łatwo się domyślić, że nie brakowało na nich wielu emocji, rywalizacji, zawodów oraz oczywiście medali. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli w takich konkurencjach jak np. rzut kaloszem z wodą, mistrzostwa w papier, kamień, nożyce, bieg z jajkiem, układanie kostki Rubika czy też gra w uno. Siłę i motywację do walki dodawał nam werset przewodni z Psalmu 29: “Pan da siłę ludowi swemu!”.
W czasie lekcji biblijnych nauczyciele przekazywali dzieciom zasady fair play Bożego wojownika, a także to, że siłę do walki, mądrość, pokój, a także ochronę możemy czerpać od naszego Boga! Z racji tego, że igrzyska odbywały się w Japonii nie mogło więc zabraknąć mnóstwa ciekawostek o tym kraju, jedzenia sushi, walk karate i sumo, japońskiej sztuki origami, karaoke, spa Yako Tako, picia zielonej herbaty oraz wielu innych atrakcji. Na kolacji pożegnalnej zaszczyciły nas swoją obecnością: cesarzowa Japonii Sabi Wasabi, Sanah oraz Panda Wanda ?.

Dziękujemy Bogu przede wszystkim, że obóz się odbył! To niesamowite, że po przerwie zarówno kadra jak i dzieci nie mogły się doczekać przyjazdu do Narewki! Po raz kolejny mogliśmy doświadczyć Bożej dobroci, opieki i Jego niezmiernej miłości w tym miejscu!

PAWEŁ GODLEWSKI

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: