W piątek, 25 marca odbył się w naszym zborze wspaniały koncert. Mogliśmy gościć Beatę Bednarz, wokalistkę, laureatkę wielu festiwali, bardzo dobrze znaną nie tylko w kręgach protestanckich, ale również w przestrzeni publicznej. Beata Bednarz, kojarzona głównie z nurtem muzyki chrześcijańskiej, śpiewa zawodowo od 30 lat.

Podczas koncertu wokalistka wykonała kilkanaście utworów w większości pasyjnych, związanych ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Treści pieśni nawiązywały do ofiary Pana Jezusa Chrystusa na krzyżu dla zbawienia ludzkości, znaczenia Jego śmierci i wspaniałego zmartwychwstania. Pomiędzy pieśniami wokalistka dzieliła się swoim świadectwem życia z Bogiem, opowiadała też historie powstania niektórych utworów. Były to refleksje bardzo osobiste i wzruszające zarazem. Beata Bednarz wykonywała pieśni przy akompaniamencie pianistki Doroty Zaziąbło.

Myślę, że wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z uczestnictwa w tym koncercie, zarówno z bardzo profesjonalnej strony muzycznej jak również z przesłania duchowego, które niosły teksty pieśni oraz komentarze wokalistki.
Wspomnę jeszcze, że był to również koncert charytatywny. Zebrana kwota została w całości przekazana na pomoc Ukrainie.

Urszula Jankiewicz

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: