26.01.2019 ruszyła „AKADEMIA ZWYCIĘZCÓW”

Młodzi studenci przybyli z całego świata, czyli z Białegostoku, Warszawy, Hajnówki, Bielska Podlaskiego.
Studenci podczas seminariów podążali śladami Jozuego – zaliczyli 5 poziomów wtajemniczenia:
Poziom 1 – dzieciństwo – „Słuchaj rady i przyjmij karcenie, abyś w przyszłości był mądry” Przyp. Sal. 19;20
Poziom 2 – młodość – „(…) Ktokolwiek by chciał między wami być wielki, niech będzie sługą waszym.” Ew. Mat. 20;27
Poziom 3 – dojrzałość – „I będziecie szukać Pana, swego Boga. Znajdziesz Go, jeżeli będziesz szukał całym swoim sercem i całą swoją duszą.” V Księga Mojż. 4;29
Poziom 4 – Start do działania – „(…) jak byłem z Mojżeszem tak będę z tobą, nie odstąpię cię ani cię nie opuszczę.” Joz. 1;5-7
Poziom 5 – ziemia obiecana – „Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem Moim na Jego tronie” Obj. Jana 3;21

Sztab ludzi pracował nad poszerzeniem wiedzy i umiejętności młodych studentów.
Patronat nad uczelnią objął Prorektor Marcin Górnicki, natomiast dziekan: Danuta Nazaruk oraz Dziekan: Aneta Trusiewicz przejęły pieczę nad przebiegiem seminariów dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych – w sumie trzy grupy wykładowe. Czwarta grupa to kurs dla początkujących (3-5 latki) prowadzona przez prof. Sabinę Krasnopolską.

Nadzór nad poszczególnymi rocznikami sprawowali: prof. Łukasz Klimek, prof. Monika Górnicka, prof. Iwona Chlebińska, prof. Estera Organek, prof. Sabina Krasnopolska.

Seminarium muzyczne prowadzone były przez prof. Martę Klimek, wspieraną przez Prorektora Marcina Górnickiego i prof. Tomasza Czerniawskiego. Asystentem Rektora był prof. Artur Siewko – człowiek orkiestra… to naprawił, to zabawił i na szczudłach potrenował i do pieca załadował… Natomiast prof. Agata Mozolewska – człowiek widmo – pojawiała się i znikała… była chyba wszędzie – od kuchni poprzez wsparcie młodszego męskiego rocznika do zajęć wykładowych z j. angielskiego.

Nad uczelnianą stołówką czuwał Masterchef: Jolanta Szczęch, Krystyna Trusiewicz i Alina Grudniewska. Działania kuchni wspierały stażystki: Dorota Siewko, Noemi Siewko oraz Urszula Matysewicz.

Przedział wiekowy naszej uczelni był ciekawy 3-17 lat, a jednak każdy znalazł coś dla siebie: warsztaty muzyczne, plastyczne, szczudlarskie, krawieckie, gry planszowe.

Starsze roczniki poznawały Narewkę wzdłuż i wszerz – podczas gier terenowych, natomiast młodsze roczniki zdobywały szczyty gór… no może górek… na sankach, jabłuszkach i brzuszkach.

W ramach seminarium kulturoznawczego zwiedziliśmy Kościół Baptystyczny w Hajnówce. Tam też usłużyliśmy programem muzycznym, świadectwami, zaś gospodarze zaprosili nas na wspaniałą ucztę. Tak też najedzeni duchowo i cieleśnie udaliśmy się na basen, gdzie można było spalić zbędne kalorie. Sporty wodne uwieńczyliśmy zabawą w detektywa: „Kto znajdzie zgubioną – opaskę – kluczyk do szafki„. Po godzinnych poszukiwaniach znalazła się…na ręku jednego z uczestników. Wśród radości i wiwatów mogliśmy wrócić do akademii.

Dzięki modlitwom, za które bardzo dziękujemy, wszyscy Akademię zaliczyli, wiedzę poszerzyli i szczęśliwi do domu wrócili.

Rektor Akademii: Katarzyna Siewko

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: