W dniach 19-21 października gościliśmy w naszym zborze prezbitera dr Andrzeja Seweryna wraz z żoną Ewą. Cieszymy się zawsze, gdy nas odwiedzają. Lubimy słuchać doskonale przygotowanych kazań brata Andrzeja jak również pieśni, które wspólnie razem wykonują. Braterstwo Sewerynowie są również bliscy wielu zborownikom, szczególnie średniego pokolenia, ponieważ ponad dziesięć lat swojego życia poświęcili zborowi białostockiemu jako rodzina pastorska (1981-1991).

Podczas tegorocznego pobytu w Białymstoku prezbiter Andrzej Seweryn poprowadził cykl warsztatów homiletycznych. Pierwsze spotkanie odbyło się w piątek 19 października. Kolejnych kilka wykładów i warsztatów miało miejsce w sobotę. Uczestniczyli w nich ci, którzy służą lub w przyszłości chcieliby publicznie służyć Słowem Bożym podczas nabożeństw lub innych spotkań i chcieli doskonalić się w tej służbie. Była to doskonała okazja, by uczyć się głoszenia kazań oraz dzielenia się Słowem Bożym. Uczestnicy warsztatów otrzymali wiele cennych rad i wskazówek od brata Andrzeja, który jest niekwestionowanym autorytetem w tej dziedzinie.

W niedzielę odbyło się nauczanie dla całego zboru. Prezbiter wygłosił cykl trzech wykładów. Pierwszy wykład był jednocześnie kazaniem na niedzielnym, porannym nabożeństwie. Kolejne dwa odbyły się po nabożeństwie, już w kawiarence zboru. Pastor zażartował, że pierwszy raz zdarza mu się wygłosić trzy kazania jednego dnia. Często, będąc jeszcze pastorem w Białymstoku, przemawiał dwa razy w niedzielę, ponieważ wtedy były dwa nabożeństwa poranne i popołudniowe, ale wygłaszania trzech kazań tego samego dnia sobie nie przypomina.

Nauczanie zboru było zatytułowane: 1.“Kim jesteś? 2.”Nie zbaczaj z drogi wiary” 3. „Nie wypieraj się Jezusa”. Kazanie oraz nauczanie znajdują się w dziale Multimedia. Zachęcam do odsłuchania.

Czas wykładów, czytania i zagłębiania w Boże Słowo był niezwykle budujący. Prezbiter Andrzej Seweryn w prosty zrozumiały dla każdego sposób przedstawił ważne zagadnienia biblijne.

Dziękujemy braterstwu Sewerynom za ich pobyt w Białymstoku, wykłady oraz za śpiew na nabożeństwie. Błogosławimy Was i Waszą pracę w Kościele. Wierzymy, że trud Wasz nie jest daremny w Panu.

Urszula Jankiewicz

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: