8 Marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji kobiety ze Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów Białymstoku, kolejny już raz, zorganizowały Niezwykły Wieczór. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18.00 w dolnej sali kaplicy zboru przy ulicy Kujawskiej.
Hasłem spotkania były słowa zaczerpnięte z Biblii, z Psalmu 43,9 – “Skosztujcie i zobaczcie, że dobry jest Pan”. W progu kaplicy wszystkie kobiety zostały serdecznie powitane przez mężczyzn, którzy również potem, podczas całego spotkania, pełnili role kelnerów. Z uśmiechem przynosili paniom do stolików napoje i ciasta. Przepięknie przygotowana sala, przystrojone stoliki oraz nastrojowe światło były zapowiedzią udanego wieczoru.

Aneta Trusiewicz bardzo serdecznie przywitała wszystkich uczestników oraz czuwała nad przebiegiem spotkania. Na początku był czas na miłe rozmowy przy kawie i cieście, zapoznanie się z nowymi osobami, przywitanie się z kobietami z innych zborów i miast. Każda z kobiet dostała również specjalną karteczkę z numerkiem. Odbyło sie losowanie i kilka pań otrzymało drobne upominki. Następnie zostały wyświetlone na ekranie życzenia od Ani Świątczak. Artystka przekazała je uczestniczkom wieczoru stojąc na plaży. Odtworzono również jedną z jej piosenek, wykonaną na koncercie w Białymstoku.

W programie znalazła się również poezja. Wiersze Aliny Grudniewskiej recytowała Danuta Nazaruk. Nie zabrakło też dobrej muzyki. Zborowy zespól muzyczny wykonał kilka wspaniałych pieśni, zachęcając publiczność do wspólnego śpiewu.

Po kolejnej przerwie na kawę I herbatę wysłuchaliśmy inspirującej historii z życia o tym, że Bóg jest dobry. Beata Gawrych, żona pastora z Ełku, opowiedziała nam o swoich trudnych przeżyciach związanych z macierzyństwem, wcześniactwem córeczki i chorobą synka. W bardzo szczegółowo przedstawionej historii Beata podkreślała wiele razy, że mimo tylu trudności Pan Bóg jest dobry. Ta świadomość dawała i nadal daje jej siłę w codziennych życiowych zmaganiach. Zachęcała słuchaczki, by ufały Bogu, wierzyły, że Bóg jest blisko i jest w stanie przeprowadzić przez wszystkie doświadczenia.

Na zakończenie spotkania Aneta Trusiewicz podziękowała wszystkim uczestnikom i wykonawcom za wspaniały wieczór.

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: