W niedzielę, 24 listopada 2013 roku Zbór Białostocki przeżył wspaniałą uroczystość – Chrzest Święty na wyznanie wiary. Wierność Bogu ślubowały cztery młode osoby, trzy siostry i brat. Pastor Marcin Górnicki przedstawił zebranym biblijne zasady chrztu. Wyjaśnił jego znaczenie i symbole. Powiedział również, kto może zostać ochrzczony. Następnie każdy z katechumenów, wypowiedział przed zborem swoje wyznanie wiary i został ochrzczony. Był to bardzo wzruszający i radosny moment nabożeństwa. Wdzięczni Bogu za Jego miłość i zbawienie kolejnych osób, wspólnie zaśpiewaliśmy kilka uwielbiających pieśni, w których poprowadził nas zborowy zespół muzyczny. Wysłuchaliśmy również dwóch pieśni chóru.
Kazanie ewangelizacyjne wygłosił pastor Dawid Pacyniak z I Zboru Chrześcijan Baptystów we Wrocławiu. Mówił o konsekwencjach naszych wyborów. Wybierając życie z Chrystusem otrzymujemy niemal w pakiecie „cierpienia i doświadczenia”, możemy doświadczać pogardy, niezrozumienia, wyśmiewania itp. Nasze wybory i codzienne decyzje pokazują czy tak naprawdę Jezus jest naszym Panem i Zbawicielem. Jako Boże dzieci powinniśmy być gotowi na ponoszenie kosztów oraz konsekwencji swojej wiary.
W dalszej części nabożeństwa odbyła się modlitwa z włożeniem rąk nad nowo ochrzczonymi. O ich życie, wytrwałość i wzrost duchowy modlili się pastorzy: Marcin Górnicki i Dawid Pacyniak oraz wikariusz Borys Rokicki. Na pamiątkę Chrztu Wiary wręczono im Nowe Testamenty oraz kwiaty.
Uroczyste nabożeństwo zakończyła Wieczerza Pańska. Po raz pierwszy wzięli w niej udział nasi nowi członkowie zboru.
Wspaniałą uroczystość kontynuowaliśmy przy smacznym obiedzie, przygotowanym przez siostry z naszego zboru. Mogliśmy również wspólnie śpiewać, słuchać świadectw oraz się modlić. Cieszymy się, że kolejne osoby oddają życie Bogu, że nasz zbór rośnie. Chcemy im błogosławić i być im wsparciem na drodze wiary. Wierzymy również, że jeszcze nie raz będziemy uczestnikami takich wspaniałych wydarzeń, które są wielkim dowodem Bożej miłości.

Urszula Jankiewicz

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: