Modlitwa jest jednym z filarów duchowego życia każdego wierzącego człowieka. Wierząc w jej moc, sześćdziesiąt pięć lat temu kobiety baptystyczne z całego świata postanowiły modlić się o siebie wzajemnie. W 1947 roku na Kongresie Światowego Związku Kobiet, w Szwecji, powstał ruch kobiecy, zwany dzisiaj Ruchem Modlitewnym. Od tamtej pory, co roku, w pierwszym tygodniu listopada, odbywają się na całym świecie specjalne spotkania i nabożeństwa modlitewne, prowadzone przez kobiety. Zbierana jest również ofiara pieniężna.
Kobiety ze Zboru Chrześcijan Baptystów w Białymstoku od wielu lat dołączają do tej modlitwy. Tegoroczne nabożeństwo odbyło się we środę, 6 listopada. Prowadziła je siostra Monika Górnicka wraz z grupą młodych sióstr z naszego zboru. Tematem przewodnim Dnia Modlitwy Kobiet 2013, była MIŁOŚĆ. Został odczytany list z pozdrowieniami i słowami zachęty od Liviji Godiny, Prezydentki EBWU (2008-2013). (EBWU – Europejska Baptystyczna Unia Kobieca) Następnie wysłuchaliśmy świadectw z życia dwóch kobiet.
Rozważanie biblijne dotyczące Miłości, przedstawiła siostra Ewa Birycka. Usłyszeliśmy o miłości Bożej w kontekście doświadczeń i cierpień, które nas spotykają. Bóg posyła nam różne trudności, nie żeby nas pognębić, ale byśmy stali się silniejsi w wierze. W doświadczeniach uczymy się zaufania i polegania na Bogu. Trudności są więc wyrazem Bożej miłości i bardzo często impulsem do szukania Jego woli w naszym życiu. „Bo koga Pan miłuje tego karze i chłoszcze każdego syna, którego miłuje” (Hebrajczyków 12,6).
W dalszej części nabożeństwa zostały odczytane prośby modlitewne z siedmiu Baptystycznych Unii Kontynentalnych. Mogliśmy się modlić o konkretne problemy i potrzeby sióstr na całym świecie. Na zakończenie spotkania została zebrana specjalna ofiara pieniężna. Środki te zostaną przeznaczone m.in na realizację projektów przygotowanych przez Europejską Federację Kobiet Baptystycznych. Jeden z nich będzie realizowany w Polsce w następnym roku. Módlmy się o Boże błogosławieństwo służby kobiet na całym świecie.

Zdjęcia nabożeństwa z okazji Światowego Dnia Modlitwy Kobiet Baptystycznych 2013 znajdują się w dziale Galeria zdjęć.

Urszula Jankiewicz

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: