W dniach 18-19 listopada 2017 roku przebywała w naszym zborze orkiestra z Białorusi. Wraz z muzykami przyjechał pastor Mikołaj Kozeł oraz kilkoro solistów. Muzycy pochodzą z różnych zborów na Białorusi (m.in. Mińsk i Wołkowysk). Spotykają się na wspólnych próbach, by później koncertować w różnych zborach, zarówno u siebie w kraju jak i za granicą.

Nasi bracia i siostry przyjechali do Białegostoku w sobotę. Mieli czas na zwiedzanie, które zorganizował brat Mirosław Szut. Mogli zobaczyć najładniejsze miejsca w naszym mieście. Wieczorem mieli próbę w kaplicy zboru, a następnie udali się na kolację i nocleg do domów zborowników.

Niedzielne nabożeństwo poranne o godzinie 10.00 było praktycznie wypełnione przez program gości. Usłyszeliśmy wspaniałe pieśni grane na różnych instrumentach, m.in. cymbałkach, mandolinach, bałałajkach. Były pieśni solo i w duetach. W programie znalazły się też wiersze oraz krótkie rozważanie fragmentu Pisma Świętego. Muzycy wspólnie ze zborem zaśpiewali też pieśń „Cudowna Boża łaska”. Był to bardzo duchowy i błogosławiony czas. Tłumaczem naszych gości była s. Izabela Sietejko.

Wieczorem, o godzinie 18.00 muzycy mieli jeszcze jeden koncert w Białymstoku. Wystąpili w II Zborze Chrześcijan Baptystów w Białymstoku.

Wspaniale jest wiedzieć, że dzieci Boże mieszkają praktycznie we wszystkich krajach na świecie. Mimo różnicy kulturowej i języka możemy czuć więź duchową. Jako zbór myślimy również o nawiązaniu szerszej współpracy z naszymi braćmi i siostrami z Białorusi, by się wzajemnie wspierać w naszej służbie, w pracy dla Chrystusa.

URSZULA JANKIEWICZ

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: