Pod koniec listopada 2017 roku przylecieli do Polski przyjaciele naszego zboru, Paul i Debbie Gastineau. Mieszkają oni w Houston, w Stanach Zjednoczonych. Podczas krótkiego pobytu w Polsce brat Paul wygłosił kilka wykładów pod wspólnym tytułem – „Szafarstwo, czyli jak zarządzać tym co posiadamy na chwałę Bożą?” Oprócz Białegostoku odwiedził również inne zbory na Białostocczyźnie, m.in. Hajnówkę i Bielsk Podlaski.

W niedzielę, 3 grudnia, wysłuchaliśmy cyklu wykładów w naszym zborze. Pierwszy wykład został wygłoszony podczas porannego nabożeństwa w niedzielę, kolejne dwa po nabożeństwie w kawiarence zboru. Głównym przesłaniem wykładów było właściwe wykorzystywanie własnych dóbr, umiejętności, a nawet czasu. Jako ludzie wierzący powinniśmy zawsze mieć świadomość, że wszystko co posiadamy otrzymaliśmy od Boga. Sami jesteśmy tylko zarządcami, zarówno materialnych jak i duchowych wartości. Bóg nie potrzebuje naszych pieniędzy, ale szczerych i otwartych serc. Tam gdzie są nasze serca tam też „podążają” nasze wszystkie dobra. Gdy będziemy trwać w Bogu to wszystko co posiadamy, będziemy chcieli wykorzystać na Jego chwałę. Biblia zachęca byśmy gromadzili sobie skarby w niebie, a nie na ziemi. „Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie je mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje podkopują i kradną. Ale gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie podkopują i nie kradną. Albowiem gdzie jest skarb twój – tam będzie i serce twoje” (Ewangelia Św. Mateusza 6,19-21).

Oprócz wykładów nasi przyjaciele czynnie uczestniczyli w zajęciach Dziecięcego Klubu Dobra Nowina w naszym zborze, spotkali się Radą Zboru oraz niektórymi rodzinami. Przed odjazdem do USA, w Warszawie, spotkali się również z Prezbiterem Kościoła Chrześcijan Baptystów w Polsce, Mateuszem Wicharym.

Tygodniowa wizyta braterstwa Gastineau minęła bardzo szybko, wnosząc jednak dużo wartości duchowych. Mogliśmy na nowo przypomnieć sobie ważne prawdy biblijne i skonfrontować je z własnym życiem. Dziękujemy naszym drogim przyjaciołom za to przesłanie i poświęcony nam czas. Błogosławimy ich życie i pracę w USA.

Kazanie brata Paula – „Przypowieść o talentach” znajduje się na naszej stronie internetowej, w dziale Multimedia. Serdecznie zapraszam do słuchania!

URSZULA JANKIEWICZ

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: