„Wyprawa na Wyspę Skarbów”
Obóz pod hasłem „Wyprawa na Wyspę Skarbów” został zorganizowany przez Klub Dziecięcy „Dobra Nowina” w Białymstoku. Uczestniczyły w nim dzieci z Klubu Dziecięcego „Dobra Nowina” w Białymstoku, grupka dzieci z Klubu „Dobrej Nowiny” w Siemiatyczach, grupa dzieci z Domu Dziecka w Supraślu oraz kilkoro dzieci wolontariuszy zaangażowanych w pracę na obozie.

Obozowicze wzięli udział w niezwykłej i intrygującej morskiej wyprawie, związanej z poszukiwaniem skarbu na wyspie. Ilustracją tej wyprawy były scenki prezentowane przez wolontariuszy – marynarzy. Zawierały się w nich niezwykłe przygody. Jedną z nich był atak piratów i kradzież przez nich mapy prowadzącej do skarbu. Kolejną, morska katastrofa, w wyniku której marynarze utracili statek. Dzięki jednak Wielkiemu Kapitanowi, który w porę pojawił się na statku ich życie zostało ocalone. Wielki Kapitan pokonał również piratów i odzyskał mapę, umożliwiającą dotarcie do skarbów.

Te scenki wprowadzały do spotkań odkrywców (lekcji biblijnych). Przedstawiały one życia człowieka, w którym bez Słowa Bożego – mapy, bardzo łatwo zbłądzić i ulec śmiertelnemu zagrożeniu. Jedynym ratunkiem jest Jezus – Wielki Kapitan, bezpiecznie prowadzący do domu, jakim jest niebo i ono właśnie stanowiło punkt docelowy tematów spotkań odkrywców.

Na obozie nie zabrakło też wielu innych atrakcji. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zajęcia sportowe, takie jak: rozgrywki piłki nożnej, turnieje ping ponga, piłkarzyków i hokej stołowy. Ich zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, pucharami i statuetkami. Dodatkowe gry, zabawy i konkursy wyzwalały w dzieciach ducha sportowej rywalizacji. Z kolei trampolina pomagała gubić energię tym, którzy mieli jej nadmiar. A placyk zabaw był okazją, zwłaszcza dla młodszych dzieci do trenowania zręczności i kreowania zabaw. Młodsi podopieczni również ochotnie uczestniczyli w zajęciach plastyczno-praktyczne. Natomiast zajęcia kulinarne integrowały wszystkich obozowiczów w przygotowywaniu smakowitych podwieczorków. Wspólne śpiewanie jednoczyło nas w uwielbianiu Boga. Znaleźli się także ochotnicy zajęć teatralnych, których owocem było świetne przedstawienie, prezentowane na zakończenie obozu. A ponieważ pogoda dopisała w 100%, to baseny były okupowane, a dwukrotny wyjazd nad zalew w Siemianówce sprawił dzieciom wiele radości.

Dzień kończyły „wieczorne niespodzianki”, na których poszczególne grupy dzieci wykonywały piosenki chrześcijańskie we własnej aranżacji. Opowiadany był także kolejny odcinek książki Patricii St.John „Nic innego się nie liczy”, co cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pastor dokonywał podsumowania dnia, zaś wszyscy w modlitwach wyrażali wdzięczność Bogu za super obozowy dzień.

Osobiście dziękuję Bogu, za niezwykłą możliwość doświadczania Jego obecności, działania i opieki na tym obozie. Jestem wdzięczna Bogu za każdego wolontariusza, za to, że tę szczególną pracę wykonywaliśmy w duchu jedności, zrozumienia i wzajemnego wsparcia, co kreowało przyjazną atmosferę, tak ważną w odpoczynku dzieci. Dziękuję Panu Bogu za każde dziecko, za otwarte dziecięce serca, za zmiany jakie w krótkim obozowym czasie dokonywały się w nich indywidualnie. Dziękuję za podjęte decyzje życia z Jezusem. Dziękuję za dobry czas poznawania Boga i odpoczynku, czego potwierdzeniem były deklaracje wszystkich dzieci, że chcą przyjechać na obóz w przyszłym roku.

Zdaję sobie sprawę, że w tym doświadczaniu niezwykłego działania Boga macie swój ważny udział poprzez wspieranie nas materialnie oraz w modlitwie. Tym wszystkim osobom, którzy nam pomogli i trwali w modlitwie, z całego serca dziękuję. Proszę o jej kontynuowanie. Módlcie się o dzieci, które w swoim krótkim życiu były już tak głęboko zranione, aby zaufały do końca JEZUSOWI, bo tylko On może uleczyć te zranienia, dokonać trwałej przemiany ich życia i również ich bliskich.

EWA GUTKOWSKA

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: