W niedzielę 17 maja gościliśmy w naszym zborze przedstawiciela organizacji Open Doors, Leszka Osieczko. Organizacja Open Doors zajmuje się różnorodną pomocą prześladowanym chrześcijanom na całym świecie. Jest to organizacja ponad wyznaniowa.
Usłyszeliśmy wstrząsające historie z życia prześladowanych chrześcijan z Syrii, Egiptu i innych krajów. Obecnie największe prześladowania dotykają ludzi wierzących w Korei Północnej. Za samo posiadanie Biblii grozi śmierć albo najgorsze, długoletnie więzienie o zaostrzonym rygorze. Chrześcijanie żyją w ciągłym zagrożeniu życia, ale ufają Bogu i jeśli trzeba oddają życie za wiarę w Pana Jezusa. Obejrzeliśmy też prezentację multimedialną oraz wysłuchaliśmy przesłania jednego z pastorów z Egiptu.
Nasz gość zachęcał przede wszystkim do modlitwy o prześladowany kościół na całym świecie. Organizacja Open Doors wydaje specjalny biuletyn, który zawiera prośby modlitewne z różnych krajów, gdzie prześladowani są chrześcijanie. Można te informacje otrzymywać również drogą mailową. Innym rodzajem wsparcia jest pomoc finansowa, wspieranie tych którzy żyją w nędzy, stracili swoich bliskich, nie mogą podjąć pracy ze względu na przekonania religijne. Na stronach organizacji podane jest konto na które można wpłacać darowizny.
Obecnie ma być realizowany projekt sprowadzenia 300 chrześcijańskich rodzin z Syrii do Polski. Módlmy się o powodzenie tego olbrzymiego przedsięwzięcia, by wierzący chrześcijanie mogli znaleźć w naszym kraju spokój i godne warunki do życia.
Urszula Jankiewicz

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: