W marcu tradycyjnie obchodzimy w Polsce i na świecie Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji już po raz ósmy kobiety ze Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Białymstoku zorganizowały Niezwykły Wieczór Kobiet.

W sobotę, 10 marca, około godziny 17.00, do pięknie przystrojonej kawiarenki zborowej, przybyło około 100 kobiet. Były to nasze koleżanki, przyjaciółki i sąsiadki, zarówno z Białegostoku jak i z Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Narewki, Narwi i in.

Spotkanie rozpoczęła Aneta Trusiewicz serdecznie witając przybyłe panie. Potem był czas na rozmowy przy smacznym cieście, kawie i herbacie. Zespół zborowy zaśpiewał kilka radosnych pieśni zachęcając wszystkich do wspólnego uwielbiania Boga. Czynił to kilkakrotnie w trakcie spotkania.

Katarzyna Siewko i Anna Kutrzepa przygotowały ciekawą grę. Uczestniczkom wieczoru przekazały piękne pudełko z niespodzianką. Podawano je od stolika do stolika. Aby podać pudełko dalej należało odpowiedzieć na pytanie. Pytania były bardzo różne, niektóre podchwytliwe, inne wywoływały wybuchy radości na sali. Po kilku minutach czas się skończył i osoby, które w tym momencie posiadały pudełko musiały oprócz odpowiedzi na pytanie, wyjść na scenę, otworzyć pudełko, wybrać sobie z niego drobne prezenty i ładnie się uśmiechnąć.

Historią swojego życia podzieliła się Ewa Brzozowska. Mówiła na temat macierzyństwa, tęsknocie za posiadaniem dziecka, trudnościach z powiększeniem rodziny. Ewa wspólnie z mężem, rodziną i przyjaciółmi modliła się o dziecko. Gdy okazało się, że jest to niemożliwe postanowili adoptować dziecko. Pan Bóg błogosławił im w całej procedurze, prowadził przez różne wydarzenia, które Ewa nazwała cudami. Dziś są rodzicami wspaniałego chłopca o imieniu Sebastian. Błogosławimy ich rodzinę i cieszymy się ich radością. Pan Bóg często prowadzi różnymi drogami, wypróbowuje wiarę, ale zawsze daje najlepsze dary.

Podczas wieczoru mogliśmy usłyszeć również poezję. Joanna Tołłoczko przeczytała kilka własnych wierszy inspirując nas do refleksji. Jest osobą, która przeszła przez ciężką chorobę, ale nie poddaje się i ufa Bogu, wierząc, że tylko On kontroluje jej życie.

Po kilkunastoosobowej przerwie na jeszcze jedną kawę lub herbatę przyszedł czas na koncert muzyki. Tym razem gościliśmy Paulinę i Szymona Statecznych z Warszawy wraz z osobami towarzyszącymi. Była to muzyka żydowska. Usłyszeliśmy wiele pięknych melodii. Pomiędzy pieśniami Paulina czytała fragmenty Psalmów z których były zaczerpnięte teksty pieśni. Wspaniały koncert podobał się uczestniczkom spotkania, o czy świadczyły gromkie brawa i również bis.

Spotkanie minęło bardzo szybko, mimo, że trwało ponad 2,5 godziny. Był to bardzo dobry czas, pełen refleksji. Uczestniczyły w nim kobiety z różnym wieku, babcie, mamy, ale równie spora grupa nastolatek. Myślę, że każda znalazła „coś” dla siebie podczas tego szczególnego wieczoru. Jest to wielkie zachęcenie, by również w przyszłych latach organizować podobne wydarzenia.

URSZULA JANKIEWICZ

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: