Dzięki łasce Bożej, podobnie jak w ubiegłym roku, w pierwszym tygodniu lutego odbyły się półkolonie zimowe Dziecięcego Klubu „Dobra Nowina” – „Ferie z reniferem”. W zajęciach uczestniczyło łącznie 29 dzieci w wieku od 5 do 17 lat, natomiast w organizację półkolonii zaangażowało się łącznie 31 wolontariuszy.
Codziennie około godziny 9:15 wolontariusze spotykali się na wspólną modlitwę i omówienie spraw organizacyjnych. Dzieci rozpoczynały zajęcia o godzinie 9:45.
Do stałych punktów programu należały: poranna gimnastyka lub taniec, drugie śniadanie, krótki film o życiu reniferów, śpiew, świadectwo nawrócenia braci i sióstr. Zajęcia dla dzieci kończyły się około 14:00 wspólnym obiadem, a wolontariusze po zajęciach sprzątali pomieszczenia.
Dzieci wzięły udział w trzech wyjściach: do fikolandu, na basen oraz do Jumper Park Trampolin.
Oprócz wyżej wymienionych atrakcji dzieci brały udział w grach i zabawach zespołowych i indywidualnych, teleturnieju oraz zajęciach kulinarnych.
Czas półkolonii był wypełniony wszechogarniającą łaską Bożą, którą można było odczuć w relacjach jakie panowały pomiędzy dziećmi i wolontariuszami. Bóg pobłogosławił nas odpowiedzialnymi, wrażliwymi, pełnymi miłości i zaangażowania wolontariuszami, bez których trudno byłoby przeprowadzić półkolonie.
Jesteśmy wdzięczni Bogu za każdą osobę, która modliła się o półkolonie oraz za każdą osobę, która w jakikolwiek inny sposób wzięła czynny udział. Niech dobry Bóg wynagrodzi wasz wysiłek i trud wszelkim swoim błogosławieństwem.
Mamy nadzieję, że ewangelia, którą usłyszały dzieci i wolontariusze w trakcie mówienia świadectw oraz wspólnie spędzanego czasu będzie mocą Bożą ku zbawieniu każdego z nich.
Vitalii i Danuta Shcherbakov

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: