Dnia 19 grudnia 2015 roku odbyła się w Białymstoku Okręgowa Konferencja Młodzieży pod hasłem „Zainspirowani”. Wersetem przewodnim były słowa z Księgi Nehemiasza 2:18: „I opowiedziałem im o dobrotliwej ręce mojego Boga, która była nade mną… A wtedy oni rzekli: Zabierzmy się do budowy! I przyłożyli ręce do dobrego dzieła.”

Mimo niezbyt zachęcającej pogody do Białegostoku przyjechało ponad 120 osób z naszego województwa, ale także wielu przyjaciół z całej Polski. Celem konferencji była integracja młodzieży z naszego okręgu, ale także pokazanie w praktyczny sposób jak można służyć Bogu i wypełniać swoje powołanie. Pomagali nam w tym wykładowcy: pastor Marcin Górnicki, pastor Krzysztof Flasza, pastor Ireneusz Dawidowicz, pastor Radosław Świerk oraz Samuel Szymaniuk. Mogliśmy usłyszeć np. o tym jak rozwijać swoje obdarowania, jak pokonać zniechęcenie lub jak się w praktyczny sposób przygotowywać do służby.

Wykłady oraz warsztaty były przedzielone uwielbieniem, który prowadził zespół Akademickich Spotkań Biblijnych. Główna część konferencji skończyła się uroczystą kolacją wigilijną, podczas której wykładowcy składali nam życzenia na święta i Nowy Rok.

Zwieńczeniem całego dnia konferencji był Koncert Kolęd przygotowany przez zespół uwielbienia Kościoła Chrześcijan Baptystów w Białymstoku wraz ze Słowem ewangelizacyjnym wygłoszonym przez pastora Radosława Świerka.

Dziękujemy Bogu za ten czas, w którym mogliśmy Go uwielbiać, ale także budować relacje między sobą. Było to bardzo dobre podsumowanie roku, ale także wprowadzenie do okresu świątecznego. Wszyscy wróciliśmy do domów ZAINSPIROWANI.

Paweł Godlewski

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: