Dzięki łasce Bożej w dniach 30.01-03.02.2017 r. odbyły się półkolonie zimowe Dziecięcego Klubu „Dobra Nowina” pod nazwą ” Wspomnienia z dzieciństwa”.
W zajęciach uczestniczyło łącznie 30 dzieci w wieku od 1 do 14 lat. W organizację półkolonii zaangażowanych było łącznie 36 wolontariuszy.

Codziennie około godziny 9.15 wolontariusze spotykali się na wspólną modlitwę i omówienie spraw organizacyjnych. Dzieci rozpoczynały zajęcia o godzinie 9.45.
Do stałych punktów programu półkolonii należały: poranna gimnastyka lub taniec, drugie śniadanie, śpiew, świadectwo oraz część filmu pt. ”W głowie się nie mieści”. Film w piękny sposób przedstawiał emocje z jakimi dziecko często zmaga się w swojej głowie, podczas gdy docierają do niego różne informacje. Są to: radość, strach, odraza, gniew, smutek. Zajęcia dla dzieci kończyły się około 14:30 wspólnym obiadem i krótkim podsumowaniem dnia. Po zajęciach wolontariusze sprzątali pomieszczenia.

Dzieci wzięły udział w trzech wyjściach: do Fikolandu, na basen oraz Jumper Park Trampolin. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji dzieci brały udział w grach i zabawach, zajęciach kulinarnych przygotowanych przez wolontariuszy. W poniedziałek dzieci uczestniczyły w spotkaniu na temat pierwszej pomocy, które przygotował Marek Organek.

Czas półkolonii był wypełniony niesamowitą łaską Bożą, którą można było odczuć w relacjach jakie panowały pomiędzy dziećmi i wolontariuszami. Bóg pobłogosławił nas odpowiedzialnymi, wrażliwymi, pełnymi miłości i zaangażowania wolontariuszami, bez których trudno byłoby przeprowadzić półkolonie.
Jesteśmy wdzięczni Bogu za każdą osobę, która modliła się o półkolonie oraz za każdą osobę, która w jakikolwiek inny sposób wzięła czynny udział. Niech dobry Bóg wynagrodzi waszą pracę wszelkim swoim błogosławieństwem.
Mamy nadzieję, że Ewangelia, którą usłyszały dzieci i wolontariusze będzie mocą Bożą ku zbawieniu każdego z nich.

VITALII i DANUTA SHCHERBAKOV

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: