18
maj
19:00 — 21:00
Kościół Chrześcijan Baptystów
Kościół Chrześcijan Baptystów, Kujawska 22, Białystok, Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
Zespół ICX Jazz (International Cultural Exchange Jazz), grupa utalentowanych muzyków z Ameryki i Europy, współpracujących z wieloma znanymi muzykami ze sceny jazzowej, zagra koncert w Białymstoku 18 maja 2023 roku.
Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00, a wstęp na to wyjątkowe wydarzenie jest darmowy!
ICX Jazz to skrzyżowanie różnych kultur i osobowości, które znajdują swoje odbicie w ekspresji muzyków i wykonywanych przez nich kompozycjach. Większość członków zespołu to wykładowcy amerykańskich uczelni muzycznych, którzy łączą naukę z prawdziwą pasją do występów na żywo.
Artyści ICX Jazz:
1. GREG TARDY (saksofon tenorowy, klarnet)- jest profesorem nadzwyczajnym Music w Jazz Saxophone na Uniwersytecie Tennessee.
2. TOM RICHESON (trąbka, kontroler wiatru MIDI)- jest profesorem nadzwyczajnym muzyki na Uniwersytecie Arkansas w Little Rock, gdzie przez 20 lat pełnił funkcję koordynatora studiów jazzowych.
3. MARK BOLING (gitara)- jest gitarzystą jazzowym, pedagogiem, kompozytorem i autorem. Profesorem nadzwyczajnym muzyki na Uniwersytecie Tennessee w Bowling, gdzie pełni funkcję koordynatora programu studiów jazzowych.
4. MIKE CHOBY (gitara basowa)- jest niezależnym zawodowym muzykiem/nauczycielem mieszkającym i pracującym w aglomeracji Chicago.
5. ABEL KOVAČEVIĆ (zestaw perkusyjny)- urodził się w 1985 roku w Čakovec w Chorwacji. W 2002 roku dołączył do Big Band Čakovec, zespołu, w którym nadal gra. Jest absolwentem Akademii Jazzowej University of Music and Performing Arts w Graz w Austrii, gdzie studiował pod kierunkiem Howarda Curtisa.
6. JOHN BOWERS (gitara, wokal)- jest założycielem Salmagundi. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat, śpiewu w wieku 12 lat i uzyskał tytuł magistra w WCBS, gdzie studiował u wielokrotnie nagradzanego hollywoodzkiego kompozytora i aranżera Teda Nicholsa.
7. DIANA BOWERS (wokal)- zaczęła śpiewać w wieku 6 lat i studiowała śpiew na uniwersytecie. Ukończyła studia muzyczne w Spring Arbor College oraz tytuł magistra pedagogiki. Była główną postacią w musicalach podczas jej lat licealnych i uniwersyteckich.
ICX Jazz to wyjątkowy projekt, ponieważ muzycy nie tylko zaprezentują swoją twórczość, ale także podzielą się przemyśleniami, inspiracjami oraz motywacjami, które znalazły swój wyraz w tym projekcie.
Serdecznie zapraszamy na niezapomniane muzyczne doświadczenie z ICX Jazz w Białymstoku!

Szczegóły

Data:
18 maja 2023
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:

Nadchodzące wydarzenia

30
maj

Wczasy Kościoła

Cały dzień
@ Rozłogi