Spotkania Kobiet z okazji Dnia 8 marca są na stałe wpisane do kalendarza wydarzeń naszego zboru. W tym roku przypadła dziesiąta, jubileuszowa edycja pod hasłem „WDZIĘCZNA”. Wersetem przewodnim wieczoru był tekst z Pisma Świętego zapisany w I Liście Św. Pawła do Tesaloniczan:
„W każdym położeniu DZIĘKUJCIE, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was…”.

W sobotę, 7 marca, o godz. 17.00 w dolnej sali naszej kaplicy przy pięknie ozdobionych stolikach usiadło ponad sto kobiet z Białegostoku, ale też z Hajnówki, Bielska Podlaskiego i innych miejscowości naszego okręgu. Przy smacznym cieście, aromatycznej kawie i herbacie mogłyśmy się serdecznie przywitać i porozmawiać. Napoje serwowali do stolików mężczyźni z naszego zboru.

Spotkanie prowadziła siostra Aneta Trusiewicz, która na początku przywitała ciepło wszystkie zgromadzone panie, życząc niezapomnianych przeżyć i dobrego czasu. Dostałyśmy również nagrane życzenia od naszych dwóch sióstr przebywających w Bośni, Izy Sietejko i Magdy Sawczuk. W nawiązaniu do jubileuszu dziesięciolecia naszych spotkań obejrzałyśmy też slajdy z poprzednich edycji. Były one miłym wspomnieniem, ale również zachętą, by kontynuować takie spotkania w kolejnych latach.

W pierwszej części wieczoru odbył się recital rodziny Nazaruków z Warszawy. Wraz z Emilią i Piotrem wystąpiły ich dzieci Nadia i Jonatan. Pomiędzy kolejnymi pieśniami mogłyśmy również usłyszeć świadectwa Bożego działania w rodzinie Nazaruków, jak Bóg przeprowadzał ich rodzinę przez najróżniejsze doświadczenia. Piękne wykonanie pieśni z towarzyszeniem kilku instrumentów stanowiły świetne muzyczne, ale też duchowe przeżycie. Jesteśmy wdzięczni za Wasz przyjazd i wspaniałe ubogacenie naszego, kobiecego wieczoru.

Po krótkiej przerwie na kolejną porcję słodkości i rozmowy przyszedł czas na „duchowy deser”. Siostra Lilia Tołopiło opowiedziała historię swojego życia. Nie brakowało w nim chwil trudnych, smutnych, nawet bardzo dramatycznych jak urodzenie niepełnosprawnego dziecka, ale też wspaniałych i radosnych. W tym wielkim bagażu przeżyć i różnorodnych doświadczeń siostra Lila zawsze kierowała swoje myśli ku Bogu. Wiara pomogła jej przejść przez wszystkie doświadczenia. Bóg okazał się wierny. Siostra Lila zachęcała nas, by być wdzięcznymi Bogu za wszystko co nas spotyka. Bóg dając różne doświadczenia buduje naszą wiarę i kształtuje charakter na podobieństwo Chrystusa. Dziękujemy siostrze Lilii za to wzruszające, ale też pełne optymizmu i zachęty świadectwo.

W trakcie wieczoru zespół muzyczny z naszego zboru zaśpiewał pieśni, zachęcając zgromadzonych do wspólnego śpiewu. Na zakończenie prezbiter Marcin Górnicki krótko podsumował jubileuszowe spotkanie. Jeszcze raz usłyszeliśmy, by codziennie pielęgnować wdzięczność.

Tegoroczne spotkanie okazało się ostatnim, dużym wydarzeniem, zorganizowanym w naszym zborze przed ograniczeniami , które przyniosła pandemia coronawirusa. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłości będzie możliwe zorganizowanie podobnych wydarzeń. Bądźmy wdzięczne Bogu za dziesięć lat naszych wspólnych spotkań. Niech wdzięczność towarzyszy nam każdego dnia.

URSZULA JANKIEWICZ

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok
Znajdź nas na: