8 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. W przeszłości był on szczególnie celebrowany w krajach komunistycznych. Jego historia wywodzi się jednak z kraju, który z komunizmem nie ma nic wspólnego. Dzień Kobiet został ustanowiony w 1910 roku, w Nowym Jorku (USA), by uczcić pamięć kobiet – tkaczek, walczących o swoje prawa. Podczas strajku wybuchł pożar w którym tragicznie zginęło 126 kobiet.
dze Ozeasza 11;4: „Ja, Pan przyciągałem ich więzami ludzkimi, powrozami miłości, byłem dla nich jak ten, który podnosi niemowlę do swego policzka i nachylałem się do nich, aby ich nakarmić.”
smacznych, domowych ciast.
Na początku spotkania siostra Danuta Nazaruk serdecznie przywitała zgromadzonych. Kilku paniom wręczyła dawne symbole Dnia Kobiet: rajstopy i goździki. Następnie siostra Ewa Gutkowska przedstawiła historię ustanowienia Dnia Kobiet. Również wręczyła drobne upominki dwóm kobietom, najstarszej i najmłodszej uczestniczce spotkania.
Podczas wieczoru nie zabrakło również muzyki. Młodzież z naszego zboru wspaniale wykonała kilka nastrojowych pieśni, nawiązujących do hasła spotkania. Ich teksty znajdowały się na tzw. Menu Wieczoru (wyk. przez Agnieszkę Grygoruk), byśmy mogli wspólnie śpiewać. Następnie siostra Alina Grudniewska przeczytała kilka własnych wierszy. Usłyszałyśmy wiele cennych myśli na temat miłości.
Historią ze swojego życia podzieliła się siostra Izabela Zawisza. Opowiadała o niezwykle trudnych doświadczeniach, które dotknęły jej rodzinę. Mąż Izy uległ bardzo ciężkiemu wypadkowi motocyklowemu. Był kilka miesięcy w śpiączce, przechodził długą rehabilitację, która praktycznie trwa do chwili obecnej. W trudnych chwilach siostra Iza szukała sił w Bogu. Pan prowadził ją, uczył cierpliwości i miłości w relacjach rodzinnych. Trudne przeżycia nie sprawiły jednak, że stała się zgorzkniałą, narzekającą kobietą. Przeciwnie, zachęcała nas, by nigdy nie wątpić w Bożą miłość, nawet podczas cierpień i trudności.
Po krótkiej przewie na słodkości mogłyśmy wysłuchać koncertu muzycznego. Gościem wieczoru była siostra Joanna Burke z Irlandii. Wykonała kilka własnych utworów oraz znane chrześcijańskie hymny, akompaniując sobie na gitarze. Towarzyszyły jej Marta Klimek (wokal) oraz Agnieszka Grygoruk (skrzypce). Pomiędzy pieśniami siostra Joanna dzieliła się refleksjami z życia z Bogiem.
Pod koniec wieczoru krótkim przesłaniem biblijnym podzielił się pastor zboru, Marcin Górnicki. Zachęcił nas, byśmy szukały Bożej miłości. Tylko miłość Boża pomoże przejść zwycięsko przez wszystko co przyniesie życie.Na zakończenie wieczoru obejrzeliśmy kilkuminutowy filmik pt. „List od kochającego Ojca”. Znalazło się w nim wiele wersetów biblijnych, mówiących o wielkiej miłości Boga do człowieka.
Specjalny wieczór z okazji Dnia Kobiet trwał 2,5 godziny. Wzięły w nim udział kobiety w różnym wieku (19 – 80 lat). Jednak treści przekazywane podczas spotkania dotyczyły każdej z nas, ponieważ wszystkie, bez względu na wiek, potrzebujemy Bożej miłości. Świadomość, że jest Ktoś, kto nas kocha wielką, bezinteresowną miłością pomaga nam iść przez życie i pokonywać wszystkie przeszkody. Życzę Ci drogi czytelniku, aby właśnie taka miłość była realna również i w Twoim życiu!

„Urszula

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: