Już po raz szósty w białostockim zborze odbył się specjalny wieczór z okazji Dnia Kobiet – 8 Marca. Spotkania te stały się dobrą tradycją kobiet ze zboru na Kujawskiej 22. Tym razem hasłem spotkania była „NADZIEJA”, a wersetem przewodnim słowa z Pisma Świętego, z Księgi Jeremiasza 29,11: „Albowiem Ja wiem jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją”.

Podobnie jak w latach poprzednich dolna sala kaplicy została zamieniona w przytulną kawiarenkę. Ślicznie nakryte i ozdobione, kilkuosobowe stoliki, dekoracje, kwiaty, specjalne światło dawały nastrój wyciszenia i relaksu, były zapowiedzią dobrze spędzonego czasu.

W „Niezwykłym Wieczorze Kobiet” wzięło udział prawie 100 uczestniczek. Na początku zostały wyświetlone życzenia od wieloletniej organizatorki marcowych spotkań, Danuty Nazaruk, która tym razem nie mogła uczestniczyć w spotkaniu. Usłyszałyśmy pozdrowienia i zachęcenie z Pisma Świętego.

Jedną z wielu atrakcji wieczoru był krótki film przygotowany przez Monikę Górnicką. Nagrała ona wypowiedzi dzieci dotyczące kobiet. Dzieci odpowiadały na pytania: Kto to jest kobieta?, Jaka jest wyjątkowa kobieta?, Czy znasz wyjątkową kobietę?. Wypowiedzi najmłodszych były bardzo różne, niektóre z nich wzbudzały śmiech i głośne zachwyty. Większość z wypowiedzi była w pełni prawdziwa. Dzieci są naprawdę doskonałymi obserwatorami. Szczerze bez specjalnego skrępowania wyrażają swoje zdanie.

Kolejnym punktem programu wieczoru był występ Izabeli Sietejko, która zaśpiewała kilka pieśni oraz podzieliła się krótkim świadectwem ze swojego życia.

Po akcencie muzycznym był czas na poezję. Joanna Tołoczko zaprezentowała własną twórczość, natomiast Dorota Artysiewicz przeczytała wiersze Eweliny Tołopiło i Aliny Grudniewskiej. Następnie wspaniałym, radosnym świadectwem Bożego prowadzenia i Jego nieustannej opieki podzieliła się Pollyanna Ozga, Brazylijka, która obecnie mieszka w Białymstoku.
Czas muzyki, poezji, opowieści z życia upływał jednocześnie z degustacją domowych ciast. Do tego smacznego „conieco” każda osoba otrzymała kawę lub aromatyczną herbatę.

Po krótkiej przerwie ze specjalnym koncertem muzycznym wystąpił Marcin Ozga z Kościoła Zielonoświątkowego w Białymstoku. Śpiewał wspaniałe pieśni, akompaniując sobie na pianinie. Grał również na trąbce. Towarzyszył mu Lucjan Wasiluk, grając na gitarze basowej. Pomiędzy pieśniami Marcin opowiedział historię swojego życia. W jego wypowiedziach przebijała wdzięczność Bogu za wszystko co przeżył mimo, że nie zawsze było dobrze. Jako młody chłopak chciał zdobyć zawód, by móc się samodzielnie utrzymać. Został piekarzem, ale zawsze bardzo lubił muzykę. Na swojej drodze spotkał ludzi, którzy zachęcili go by zaczął spełniać swoje marzenia. Obecnie jest zawodowym muzykiem, bardzo lubi swoją pracę, która jest jednocześnie jego pasją. Zachęcał słuchaczy, by swoje życie powierzyć Bogu, który jest źródłem nieustającej wiary, nadziei i miłości.

Na zakończenie spotkania prezbiter Marcin Górnicki podzielił się krótką refleksją biblijną, dotyczącą prawdziwej, chrześcijańskiej nadziei, która ma swoje źródło w Bogu. Tylko taka nadzieja naprawdę nie zawodzi.

Kolejne spotkanie Kobiet 8 Marca przeszło do historii. Był to czas refleksji, odpoczynku, czas dobrze wykorzystany, można powiedzieć ładujący nasze kobiece akumulatory. Cieszy to, że z zaproszenia skorzystało sporo naszych znajomych, koleżanek i przyjaciółek. Zachęcone tym faktem chcemy kontynuować i podtrzymywać tę dobrą tradycję również w przyszłych latach.

Urszula Jankiewicz

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: