Już po raz kolejny w białostockim zborze obchodziliśmy Święto Rodziny. Jest ono od wielu lat wpisane w kalendarz stałych wydarzeń naszego zboru.

Uroczystość rozpoczęła się w niedzielę, 5 czerwca, nabożeństwem porannym o godzinie 10.00. Nauczyciele Szkółki Niedzielnej wraz z dziećmi przygotowali specjalny występ. Każda grupa przedstawiła swój program w którym znalazły się wierszyki, scenka, wersety biblijne itp. Dzieci zaśpiewały kilka radosnych pieśni z towarzyszeniem zborowej grupy muzycznej. Oprawa muzyczna została specjalnie przygotowana i stanowiła wspaniałe dopełnienie programu dzieci. Obejrzeliśmy również prezentację multimedialną, nagraną przez Monikę Górnicką. Najmłodsi odpowiadali na pytania: Kto to jest kobieta?, Jaka powinna być wyjątkowa kobieta?, Czy znasz wyjątkową kobietę?. Odpowiedzi dzieci były różne, niektóre wywoływały poruszenie, a nawet uśmiech zborowników. Najmłodsi są uważnymi obserwatorami, naśladują nas dorosłych i szczerze wyrażają swoje zdanie. Na koniec programu dzieci tradycyjnie wręczyły kwiaty swoim mamom.

Dwie pieśni chóru zborowego, pod dyrekcją Michała Jankiewicza, również wpisały się w tematykę Święta Rodziny.

Podczas nabożeństwa usłyszeliśmy kazanie prezbitera Marcina Górnickiego. Nauczanie nosiło tytuł „Otrzymałam mężczyznę od Pana”. Pastor przedstawił życie pierwszej rodziny, która pojawiła się na świecie, czyli Adama i Ewy. Tytuł kazania zawierał słowa pierwszej matki, wypowiedziane po urodzeniu pierworodnego syna, Kaina. (kazanie jest dostępne do odsłuchania w dziale multimedia). Po kazaniu, w modlitwach, dziękowaliśmy Bogu za nasze rodziny i prosiliśmy o Jego prowadzenie i błogosławieństwo.

Po uroczystym nabożeństwie odbył się piknik na wolnym powietrzu. Obiad przygotowany przez siostry ze zboru jak zwykle zawierał m.in. cieszące się wielką popularnością hamburgery oraz inne smakołyki. Po obiedzie można było porozmawiać przy smacznym cieście, kawie i herbacie. Dzieci miały w tym czasie wiele atrakcji: nadmuchiwaną zjeżdżalnię, trampolinę, loterię fantową itp. Odbył się również konkurs rodzin, który wygrała nasza rodzina pastorska. Starsi mogli zmierzyć sobie ciśnienie i zasięgnąć różnych porad lekarskich.

Święto Rodziny jest dobrym czasem dla naszego, wielopokoleniowego zboru, czasem wspólnej integracji, przebywania razem, zwyczajnego poznawania siebie wzajemnie. W nabożeństwach czasami uczestniczy nawet 300 osób i nie jesteśmy w stanie się przywitać wszyscy ze wszystkimi. Takie uroczystości są więc bardzo potrzebne, by zacieśniać więzi i relacje między nami. Z tego powodu chcemy organizować podobne wydarzenia również w przyszłości.

Urszula Jankiewicz

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: