W niedzielę, 4 czerwca, odbyła się w naszym zborze wspaniała uroczystość: Chrzest na wyznanie wiary oraz festyn z okazji Dnia Rodziny.
Nabożeństwa z chrztem w wieku świadomym, na wyznanie wiary, są szczególnie radosne, ponieważ kolejny raz ogłaszane jest zwycięstwo nad grzechem i zbawienie nowych osób. Tym razem stanęło przed zborem trzech katechumenów: siostra i dwóch braci. Jeden z braci pochodzi z Narwi (zbór w naszym okręgu). Był to więc chrzest dwóch zborów. Mogliśmy gościć w Białymstoku niemalże cały zbór z Narwi z pastorem Piotrem Wiazowskim na czele.

Na początku nabożeństwa, prezbiter Marcin Górnicki, podzielił się krótką refleksją na temat znaczenia chrztu i jego symboliki. Następnie ochrzcił kolejno każdego katechumena.
Wzruszający widok ochrzczonych osób był wielka zachętą, by w pieśniach i modlitwach oddać Bogu chwałę. Poprowadził nas w tym czasie zespół zborowy.

Kazanie wygłosił prezbiter Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w Polsce Mateusz Wichary. Mówił na temat znaczenia zboru w życiu pojedynczego członka, o potrzebie zaangażowania się w sprawy zboru, odpowiedzialność za jego stan i dbanie o jego rozwój.
Podczas nabożeństwa usługiwał również chór zborowy po dyrekcją Kornelii Żuk i Grzegorza Kołtuna. Jedną z pieśni, „Agnus Dei”, chór wykonał wspólnie z zespołem zborowym co było nowym, ale jednocześnie wspaniałym doświadczeniem.
Po kazaniu odbyła się modlitwa nad nowo ochrzczonymi. Modlitwy wznieśli: prezbiter Marcin Górnicki, pastor Piotr Wiazowski i prezbiter Mateusz Wichary. Nasi nowi zborownicy na pamiątkę otrzymali świadectwa chrztu, Pismo Święte oraz kwiaty.
Pod koniec nabożeństwa odbyła się również Wieczerza Pańska w której po raz pierwszy wzięli udział nowo ochrzczeni.

Po zakończeniu uroczystości odbył się na świeżym powietrzu festyn z okazji Dnia Rodziny. Był wspólny obiad przygotowany jak zwykle przez siostry oraz wiele atrakcji dla dzieci.
Dziękujemy Bogu, że czuwa nad naszym zborem, przydaje kolejne osoby do Swojego Królestwa. Nowo ochrzczonym życzymy zaś, by wytrwale kroczyli za Panem, wzrastali w wierze i zachowali ją do końca swoich dni.

Urszula Jankiewicz

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: