Akcja „Podziel się ubraniem” została zorganizowana przez Klub Dziecięcy „Dobra Nowina” w dniu 30 maja 2014 r. Wcześniej zgromadzono używane, ale w dobrym stanie ubrania i buty, dla naszych klubowych podopiecznych oraz ich rodzin.
Zapowiadało się dość skromnie, jednakże Łaskawy Bóg uruchomił swoje zapasy. Studentka z międzynarodowej grupy z Norwegii i krajów skandynawskich telefonicznie poinformowała mnie, że wraz ze swymi przyjaciółmi zebrali ubrania, które chcieliby przekazać osobom potrzebującym. Grupa sióstr ze zboru, kilka godzin przed rozdaniem posegregowała i rozłożyła rzeczy w Sali dolnej. Przyszło sporo osób, około 50.
Na początku pastor Marcin Górnicki skierował do nich rozważanie na temat: „Nie zakopuj swego talentu”, które zakończył modlitwą. Wybieranie rzeczy odbywało się spokojnie. Wolontariusze służyli pomocą wskazując miejsca, w których znalazły się posegregowane rzeczy. Była to też okazja do rozmów. Jedna z mam cieszyła się ogromnie z bardzo dobrych butów dla dwóch synów i serdecznie za nie dziękowała. Inna z kolei, znalazła piękną sukienkę dla swojej córki licealistki. Wzruszona do łez powiedziała, że jej samej nigdy nie byłoby stać na taki zakup. Przykładów wyrażania wdzięczności i radości można byłoby przytoczyć więcej. Chciałam też zwrócić uwagę na fakt, że zostały zabrane prawie wszystkie zgromadzone rzeczy, a więc potrzeby są duże.
Cieszę się, że dzięki tej akcji wiele rodzin otrzymało konkretną pomoc. Dziękuję osobom zaangażowanych w jej przygotowanie i przebieg. Dziękuję tym wszystkim, którzy wcześniej podzielili się swoim ubraniem, w tym również międzynarodowej grupie studentów. Pamiętajmy, że „…bardziej błogosławioną rzeczą jest dawać, aniżeli brać.” Dz.Ap.20:35b

Ewa Gutkowska

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: