W pierwszej połowie lipca odbył się w Narewce obóz dziecięcy. Kolejny raz Narewka gościła około 60-dziesięcioro dzieci z całej Polski.

W tym roku hasłem przewodnim obozu był werset zaczerpnięty z Pisma Świętego, z Przypowieści Salomona 1,5: „Kto mądry niech słucha i pomnaża naukę, a rozumny niech zdobywa wskazówki”.

Nasza Narewka przez dziesięć dni stała się bardzo niebezpieczną „dżunglą narewzońską”. Przez ten cały czas czekały na nas liczne przygody i niebezpieczeństwa. Aby wyjść z nich cało i zdrowo musieliśmy słuchać przewodników dżungli: Danuty Nazaruk, Moniki Górnickiej oraz Marcina Górnickiego. To oni wskazali nam, że aby przetrwać w niebezpieczeństwie musimy zdobywać mądrość z Biblii.

W tym roku poznawaliśmy faunę i florę Dżungli Amazońskiej. Uczyliśmy się między innymi polować oraz tropić zwierzęta. Nie przeszkodziła nam w tym nawet deszczowa pogoda. Jesteśmy Bogu wdzięczni za ten czas. Wierzymy, że nasza praca ma duże znaczenie. Szczególnie ważne dla nas były rozmowy z dziećmi w mniejszych grupach, których w tym roku nie brakowało. Naszą modlitwą było wskazanie dzieciom, że w trudnych sytuacjach zawsze należy zwracać się do Boga i Jemu ufać.

Wróciliśmy do domów przepełnieni wdzięcznością oraz przede wszystkim cali i zdrowi.

Paweł Godlewski

Galeria zdjęć z obozu

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: