Wielu ludziom czas sylwestrowy kojarzy się z postanowieniami noworocznymi. To okres refleksji nad swoim życiem, zmian, ale także swego rodzaju podsumowanie tego co już było. Właśnie dlatego, w tym czasie, już po raz trzeci zorganizowaliśmy konferencję młodzieżową „Zainspirowani, by zmieniać rzeczywistość”.

Każdego roku jest nas coraz więcej. Tym razem do Białegostoku przybyło około 180 osób. Głównymi wykładowcami byli pastor Marek Ciak oraz prezbiter Marcin Górnicki. Koncentrowali oni swoje wykłady na głównym haśle konferencji: „Przebudzenie rozpoczyna się ode mnie”. Naszym pragnieniem było pokazanie, że my – młodzi uczestnicy konferencji – mamy realny wpływ na nasze lokalne zbory, ale także na miejsca, gdzie służymy i działamy. Jednak, aby do tego doszło musimy przede wszystkim pilnować cały czas siebie, swoich myśli, motywacji, czystości serca.

Konferencję uatrakcyjnił Koncert Kolęd zorganizowany przez Zespół Uwielbienia Kościoła Chrześcijan Baptystów w Białymstoku. Miał on wymiar ewangelizacyjny i mogliśmy na niego zapraszać swoich przyjaciół. W trakcie dnia uwielbienie prowadziła Kasia Kiklewicz wraz z zespołem.

W tym roku mieliśmy aż pięć warsztatów do wyboru. Każdy z nich był inny i miał na celu zainspirowanie nas do podjęcia konkretnych działań.

Jesteśmy bardzo zachęceni tym czasem i już planujemy kolejną edycję. Wierzymy z całego serca, że miała ona wielki wpływ na młodych ludzi i, że za rok wymienimy się kolejnymi owocami tej konferencji!

PAWEŁ GODLEWSKI

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok
Znajdź nas na: