27 maja zorganizowaliśmy w naszym zborze radosne ŚWIĘTO RODZINY. Jest ono od kilkunastu lat wpisane w kalendarz wydarzeń zborowych. W tym szczególnym dniu obchodziliśmy nie tylko Dzień Matki czy Ojca, ale również cieszyliśmy się razem z naszymi dziećmi, młodzieżą oraz seniorami.
W tym roku Dzień Rodziny wypadł w niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwo niedzielne było więc szczególnie uroczyste, ale również bardzo rodzinne i radosne. Dzieci ze Szkółki Niedzielnej oraz z chórku dziecięcego pod kierownictwem Agnieszki Grygoruk, wykonały kilka okolicznościowych, radosnych pieśni. Jedną piosenkę pt. Mama to moja kariera” wykonały wspólnie ze swoimi mamami. Obejrzeliśmy również krótki film, zrealizowany przez Monikę Górnicką. Wystąpiło w nim wiele osób z naszego zboru, zarówno dzieci, ale też młodzież i seniorzy. Wszyscy odpowiadali na pytanie: „Za co kochasz i cenisz swoich rodziców?”. Odpowiedzi były różne, niektóre bardzo szczere i wesołe, inne wzruszające. Dziękujmy Panu Bogu za naszych Rodziców. Bądźmy im wdzięczni za ich miłość i troskę oraz okazujmy szacunek. Na koniec swojego programu dzieci złożyły życzenia swoim rodzicom i wręczyły im róże. Chór zborowy wykonał dwie okolicznościowe pieśni. Jedna nawiązywała do Dnia Rodziny, druga do Dnia Zielonych Świąt.
W dalszej części nabożeństwa wysłuchaliśmy kazania pastora Marcina Górnickiego pt. „Pięćdziesiątnica: pamiątka zesłania Ducha Świętego, cud nowego narodzenia”. Pastor posłużył się przykładem robienia herbaty, by bardzo dokładnie wytłumaczyć zebranym istotę nowego nawrócenia i życia w uświęceniu. (kazanie dostępne na stronie internetowej zboru w dziale multimedia)
Po nabożeństwie kontynuowaliśmy społeczność na wolnym powietrzu. Mogliśmy posilić się bardzo smacznym posiłkiem, m.in. hamburgerami domowej roboty, potrawką z kurczaka oraz grillem. Na deser były rozmaite słodkości, upieczone przez siostry z naszego zboru. Dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych atrakcjach, które przygotowali i prowadzili nauczyciele ze Szkółki Niedzielnej. Były skoki na trampolinie, puszczanie baniek olbrzymów, gofry, loteria fantowa, malowanie twarzy oraz bardzo ciekawe stanowisko, najbardziej chyba oblegane, z doświadczeniami chemicznymi. Prowadził je profesjonalny nauczyciel chemii. Był również czas na rozmowy i po prostu przebywanie ze sobą w miłej atmosferze.
Święto Rodziny jest dobrą tradycją naszego zboru. Pozwala kolejny raz uświadomić sobie, że Pan Bóg chce mieszkać w naszych rodzinach i im przewodzić. Silne duchowo rodziny to zdrowy duchowo zbór oraz odpowiednie miejsce do wychowywania kolejnych pokoleń. Módlmy się, by nasza społeczność była zawsze miejscem, gdzie każdy będzie odczuwał prawdziwą, Bożą miłość.
Dziękujemy wszystkim, którzy mieli jakikolwiek wkład w zorganizowanie tej radosnej społeczności.

Urszula Jankiewicz

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: