Od kilku lat uczestniczę w Ogólnopolskich Konferencjach Kobiet Baptystycznych. Są one dla mnie bardzo szczególne i wyjątkowe. Tak było również i w tym roku.
Hasło tegorocznej konferencji brzmiało: „Kobieta według Bożego serca”. Przewodnim wersetem biblijnym były słowa zapisane w Psalmie 51,12: ”Serce czyste stwórz we mnie o Boże, a ducha prawego odnów we mnie”. Wszystkie wykłady, warsztaty oraz studia biblijne nawiązywały do hasła naszego spotkania. Chciałabym podzielić się kilkoma refleksjami z konferencji.
Uczestniczyłam m.in. w wykładzie siostry Aliny Woźniak pt. „Kobieta nie dość…Kobieta zbyt – poszukiwanie równowagi”. Prelegentka zwróciła uwagę na pięć głównych zasad, które powinnyśmy stosować w swoim życiu, by zachowywać duchową równowagę. Oto one:
miej odwagę wyrażać swoje myśli, przekonania, to co ci leży na sercu
nie porównuj się z innymi, nie ulegaj wpływom, nie dbaj zbytnio o opinie innych
buduj dobrej więzi, relacje
praktykuj wdzięczność ( „Za wszystko dziękujcie” I Tes. 5,17)
czerp z dobrego źródła (Słowo Boże, społeczność).
Wszystkich tych zasad musimy się uczyć. Nie da się ich osiągnąć bez wysiłku. Jednak wytrwałe wdrażanie ich w nasze codzienne życie na pewno przyniesie efekty w postaci duchowej równowagi.
Szczególnym punktem programu każdej Konferencji Kobiet i również moim ulubionym, jest Wieczór Świadectw. Usłyszałam wiele różnych historii z życia moich sióstr. Trudności, choroby, stresy, napięcia emocjonalne dotykają każdej z nas. Wszystkie przeżywamy ciężkie sytuacje. Każda historia była dowodem, że to Pan Bóg wspiera nas w trudnych chwilach. Czasami musimy długo czekać na Jego interwencję, ale uczy to nas ufności i wytrwałości. Bóg przychodzi zawsze w odpowiednim czasie i zawsze z najlepszym rozwiązaniem. My musimy tylko lub „aż tylko” poddać się Jego woli i ją zaakceptować. Podczas wieczoru siostry dzieliły się również tym co robią w swoich zborach, np. jakie prowadzą służby itp. Spotkanie trwało niemal do północy.
Czas spędzony w Radości był dla mnie osobiście bardzo budujący i ładujący akumulatory „duchowe”. Zachęcam wszystkie siostry do udziału w przyszłych konferencjach. Do zobaczenia za rok.

Urszula Jankiewicz

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: