W ostatnią niedzielę maja b.r. obchodziliśmy w naszym zborze Święto Rodziny. Jest ono od kilkunastu lat wpisane w kalendarz stałych wydarzeń zborowych.
Podczas uroczystego nabożeństwa dzieci przedstawiły okolicznościowy program, przygotowany przez nauczycieli Szkółki Niedzielnej. Zaśpiewały kilka radosnych pieśni oraz deklamowały wiersze i wersety biblijne. Usłyszeliśmy też Psalm 127, który odczytał brat Mikołaj Hajdukiewicz. Krótkim świadectwem na temat wychowania młodego pokolenia podzieliła się siostra Monika Górnicka. Podkreśliła szczególną rolę wstawienniczej modlitwy o dzieci w zborze. Aby o tym pamiętać, wszyscy otrzymaliśmy śliczne zakładki z wersetami biblijnymi i konkretnymi modlitwami o najmłodszych np. o ich zbawienie czy ochronę przed złem w każdej sferze życia itp. Na zakończenie programu dzieci złożyły życzenia swoim mamom i wręczyły im kwiaty.
Kazanie pod tytułem: „Chrześcijańskie małżeństwo silne w wierze” wygłosił pastor Marcin Górnicki. Na podstawie fragmentu z I Listu Piotra 3,1-7, zachęcał nas do budowania właściwych relacji rodzinnych. Przedstawił też odpowiedzialności i zadania zarówno męża jak i żony w chrześcijańskim małżeństwie.
Podczas nabożeństwa chór zborowy pod dyrekcją brata Wiktora Radomskiego, wykonał dwie pieśni, tematycznie nawiązujące do uroczystości. W ogólnych, uwielbiających pieśniach poprowadził nas zborowy zespół muzyczno-instrumentalny.
Po zakończeniu nabożeństwa kontynuowaliśmy społeczność przy stołach na wolnym powietrzu. Mogliśmy się posilić wspaniałym posiłkiem: hamburgerami własnej roboty, które przygotowały siostry ze zboru. W menu nie zabrakło również kiełbasek z grilla, które jak co roku serwował brat Zbyszek Krasnopolski. Na deser mieliśmy liczne słodkości przyniesione przez zborowników. Nauczyciele ze Szkółki Niedzielnej zorganizowali dzieciom wiele wspaniałych atrakcji: loterię fantową, watę cukrową, robienie olbrzymich baniek mydlanych, skoki na trampolinie i wiele innych.
Czas spędzony wspólnie z całym zborem był niezwykle cenny. Podobne uroczystości są szczególnie potrzebne w takim zborze jak nasz, który jest nie tylko duży, ale również wielopokoleniowy. Pozwalają na budowanie wzajemnych relacji między zborownikami. Są dobrą okazją do uświadomienia sobie tego jak ważna jest rodzina nie tylko cielesna, ale również duchowa. Z tych powodów chcemy ten zwyczaj kontynuować również w kolejnych latach.
Zachęcamy do obejrzenia galerii poniżej.

Urszula Jankiewicz

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: