Święto Rodziny jest już od kilkunastu lat wpisane w kalendarz stałych wydarzeń naszego zboru. Co roku, w ostatnią niedzielę maja, organizujemy specjalne nabożeństwo, a po nim uroczysty obiad oraz festyn z mnóstwem atrakcji. Chcemy wspólnie dziękować Bogu za naszych rodziców, dzieci, młodzież jak również za całe rodziny, prosząc by Pan otoczył je Swoim błogosławieństwem. Tak było również i w tym roku.
25 maja odbyło się specjalne, uroczyste nabożeństwo. Dzieci z najmłodszej grupy Szkółki Niedzielnej przedstawiły okolicznościowy program. Mówiły co lubią robić wspólnie ze swoimi rodzicami. Jednocześnie mogliśmy oglądać prezentację multimedialną, przedstawiającą rodziny z dziećmi z naszego zboru w różnych, codziennych sytuacjach. Obejrzeliśmy też krótki film, przedstawiający wielką troskę i miłość matki do dziecka. Następnie wszystkie dzieci ze Szkółki Niedzielnej, wręczyły kwiaty swoim mamom.
Pastor Marcin Górnicki wygłosił kazanie na temat rodziny: „Postaw Jezusa ponad wszystko, On zbuduje twój dom”. Zachęcał nas, by Jezus był zawsze w centrum naszych rodzin. Tylko Bóg może zbudować prawdziwą, chrześcijańską rodzinę. Gdy Mu zaufamy nigdy się nie zawiedziemy. On przeprowadzi nas przez wszystkie trudności, dając prawdziwy pokój, nawet w ciężkich sytuacjach.
Chór zborowy pod dyrekcją braci Wiktora Radomskiego i Michała Jankiewicza wykonał dwie pieśni, nawiązujące w treściach do naszej, wspaniałej uroczystości.
Po nabożeństwie kontynuowaliśmy społeczność na wolnym powietrzu. Zostały przygotowane specjalne namioty, by móc schronić się przed upałem lub deszczem. Na obiad serwowane były jak zwykle tradycyjnie hamburgery domowej roboty oraz potrawka. Na deser nie zabrakło smacznych, domowych ciast, upieczonych przez siostry ze zboru.
Nauczyciele Szkółki Niedzielnej przygotowali dzieciom wiele atrakcji. Można było skakać na trampolinie, zjeżdżać z wielkiej, dmuchanej zjeżdżalni, wygrać wspaniałe nagrody w loterii fantowej, „schować się” w dużej bańce mydlanej czy zjeść smacznego gofra z najróżniejszymi dodatkami, bawić się w różne gry ruchowe. Starsi mogli skorzystać ze stanowiska medycznego, gdzie wszystkim chętnym mierzono ciśnienie krwi oraz przekazywano różne porady dotyczące zdrowia. Poza tym był czas na wspólne rozmowy, wzajemne poznawanie się i nawiązywanie relacji. W naszej uroczystości wzięli udział nie tylko zborownicy, ale też nasi przyjaciele i znajomi. Przybyła też grupa dzieci wraz z rodzicami, które należą do Dziecięcego Klubu „Dobra Nowina”, działającego przy naszym zborze.
Święto Rodziny było doskonałą okazją, by jeszcze raz podziękować Panu zarówno za nasze domy oraz za zbór, a jednocześnie prosić o Jego prowadzenie i błogosławieństwo. Bóg chce mieszkać w naszych domach i im przewodzić. Nasz wielopokoleniowy zbór jest dużą, duchową rodziną i wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za jego duchową kondycję. Pan Bóg musi być zawsze w centrum. Wtedy nasz zbór będzie miejscem, gdzie inni zobaczą i poczują prawdziwą, Bożą miłość.
Chciałabym na koniec podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację Święta Rodziny. „Wasz trud nie jest daremny w Panu”.

Urszula Jankiewicz

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: