Zimowe spotkanie dzieci w Narewce

W dniach 22 – 28 stycznia odbyło się w Narewce, Zimowe Spotkanie Dzieci pod hasłem: „STWORZENI, BY WIELBIĆ”. Kierownictwo objęły siostry Grażyna Wiazowska i Jolanta Szczęch. W spotkaniu uczestniczyła grupa około 40 dzieci. Pan Bóg dał wspaniałą pogodę, niezbyt duży mróz i dużo śniegu, co pozwoliło na wspaniałą zabawę na sankach, kulig i ognisko. W programie nie zabrakło również wielu innych wspaniałych atrakcji, m. in. pieczenia rogalików i ciasteczek, wyjścia na basen oraz zajęć plastycznych. Lekcje biblijne nawiązywały do hasła obozu. Każdego dnia dzieci uczyły się jak ich oczy, uszy, usta, ręce, nogi mogą oddawać Bogu chwałę w codziennym życiu, w aspekcie fizycznym jak i duchowym. Na wieczornych społecznościach pastorzy Marcin Górnicki, a później Piotr Wiazowski opowiadali historie biblijne ze Starego Testamentu.
Czas spędzony w Narewce był czasem błogosławionym przez Boga. Jesteśmy Mu wdzięczni za możliwości organizowania takich spotkań i za wszystkie chętne osoby, uczestniczące w tej odpowiedzialnej pracy wśród dzieci. Dziękujemy również naszemu zborowi za wsparcie modlitewne oraz finansowe. Wierzymy, że wszyscy razem będziemy oglądać duchowe owoce tej służby.

Obejrzyj galerię zdjęć z tego wydarzenia

Spotkanie zimowe młodzieży w Wiśle

W dniach od 29 stycznia do 4 lutego odbyło się Zimowe Spotkanie Młodzieży w Wiśle pod kierownictwem pastora Marcina Górnickiego. Grupa około 20 osób postanowiła spędzić tydzień ferii w pięknym kurorcie narciarskim. Dobrze przygotowane stoki, mimo dużego mrozu, zachęcały do intensywnego korzystania z jazdy na nartach. W programie znalazły się też dwie społeczności. Przed śniadaniem młodzież zbierała się na krótkie rozważanie fragmentu Słowa Bożego. Wieczorem po obiadokolacji miała dłuższe społeczności. Ich tematem było praktyczne zastosowanie Ewangelii w codziennym życiu. Społeczności prowadził pastor Marcin Górnicki. Oprócz jazdy na nartach i snowboardzie, młodzież wybrała się na wycieczkę do Cieszyna oraz korzystała z basenu i sauny.
Czas pobytu w Wiśle był wypełniony czynnym wypoczynkiem. Stał się też dobrą okazją do wzrastania w Słowie Bożym oraz budowania dobrych relacji między uczestnikami. Jesteśmy wdzięczni Bogu za Jego opiekę i błogosławieństwo przez cały czas trwania wyjazdu. Zborowi dziękujemy za modlitwy.

Obejrzyj galerię zdjęć z tego wydarzenia

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: