W dniach 2-5 września w białostockim zborze odbyło się nauczanie biblijne, prowadzone przez dr Arnolda Fruchtenbauma. Jest to nauczyciel Pisma Świętego, Żyd Mesjański, specjalizujący się w tematyce eschatologicznej. Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Dr Arnold Fruchtenbaum odwiedził nasz zbór już po raz drugi. Również i tym razem naszego gościa tłumaczył brat Kopytko.

Tegoroczny cykl wykładów był zatytułowany „Życie Jezusa Chrystusa z żydowskiego punktu widzenia”. Wykładowca poruszył wiele aspektów z życia Chrystusa, ukazując kontekst historyczny i kulturowy ówczesnego Izraela, przybliżał słuchaczom przyczyny postępowania rodaków Chrystusa, faryzeuszy czy np. Piłata. Wykłady trwały kilka dni od godziny 10.00 do prawie 20.00 z przerwą na obiad. Było to nauczanie bardzo intensywne, zawierające mnóstwo informacji i bardzo ciekawych wątków biblijnych, których nie ma możliwości zamieścić, nawet w skrócie, w tej krótkiej relacji. Z tego powodu zachęcam do spokojnego słuchania tych cennych w warunkach domowych. Dr Arnold Fruchtenbaum wygłosił również kazanie na niedzielnym nabożeństwie: „Współczesne państwo Izrael a proroctwa biblijne”.

Wszystkie wykłady oraz niedzielne kazanie są umieszczone na naszej stronie internetowej, w dziale „multimedia”. Serdecznie zapraszam do słuchania.

Urszula Jankiewicz

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: