Chór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Białymstoku istnieje ponad 85 lat. Jego główną służbą jest udział w niedzielnych nabożeństwach oraz różnych uroczystościach w rodzinnym zborze. Chór chętnie śpiewa też w innych zborach oraz na koncertach muzyki chrześcijańskiej.
18 maja 2013 roku mieliśmy kolejną okazję, by wziąć udział w dwóch uroczystościach, które miały miejsce w Warszawie. Uczestniczyliśmy w uroczystym nabożeństwie, kończącym XXXV Krajową Konferencję Kościoła, która odbywała się w Radości. Wspólnie z chórem z I Zboru Baptystów w Warszawie wykonaliśmy sześć wspaniałych pieśni na chwałę Bogu i ku zbudowaniu delegatów konferencji. Połączonymi chórami dyrygowali Wiktor Radomski, Danuta Marcyniak i Karolina Trusiewicz. Chórowi akompaniowali: Ewa Birycka, Paweł Sawczuk oraz Karolina Trusiewicz. Po uroczystym nabożeństwie był czas na wspólny obiad oraz rozmowy.
Z ośrodka w Radości udaliśmy się do I Zboru Chrześcijan Baptystów w Warszawie na nabożeństwo zorganizowane z okazji „Święta Biblii”. Odbyło się ono przed budynkiem Kościoła Baptystów przy ulicy Waliców 25. Wystąpiły w nim różne grupy muzyczne. Czytane były również obszerne fragmenty Pisma Świętego. Połączony chór białostocko – warszawski wystąpił pod koniec nabożeństwa, wykonując sześć pieśni. Tutaj również, podobnie jak w Radości, chórem dyrygowali trzej ww dyrygenci. Chóry dostały pamiątkowe dyplomy za udział w tym szczególnym spotkaniu.
Po zakończeniu nabożeństwa zostaliśmy zaproszeni na uroczystą kolację, przygotowaną przez siostry z warszawskiego zboru. Jesteśmy bardzo wdzięczni braciom i siostrom z Warszawy za ich wspaniałą gościnność.
Dzień spędzony w Warszawie był bardzo intensywny, ale dał nam wszystkim wiele pozytywnych wrażeń i emocji. Mogliśmy z radością chwalić Boga w pieśniach, przekazując Jego prawdy za pomocą muzyki. Chcemy nadal służyć swoimi talentami wszędzie tam, gdzie będzie taka możliwość. Mamy nadzieję, że nasza służba będzie zbudowaniem dla słuchaczy, ale przede wszystkim przyniesie chwałę Bogu.

Urszula Jankiewicz

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: