Tegoroczny obóz organizowany przez Klub Dziecięcy „Dobra Nowina” odbył się w drugiej połowie lipca. Uczestniczyło w nim trzydzieści siedmioro dzieci. Były to głównie dzieci uczęszczające do Klubu oraz dziewięcioro podopiecznych z Domu Dziecka w Supraślu. Opiekę nad nimi sprawowała 16 osobowa grupa wychowawców,  plus kucharki przygotowujące smakowite posiłki.

Hasło obozu brzmiało: ”Przygody na Górze Syna”. Nawiązywało ono do pełnej emocji górskiej wspinaczki na szczyt. Wędrówka po górach, jak wiadomo wymaga siły, samozaparcia, wytrwałości, przede wszystkim jednak mądrości w pokonywaniu przeszkód, jakie mogą pojawić się na drodze. Ilustracją tego, jak ważna jest mądrość były przedstawienia prezentowane przez dwie osoby przechodzące rygorystyczne szkolenie na członków Niezwykłego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które prowadził Ratownik, doświadczony instruktor NOPR-u. Stanowiły one wprowadzenie do Spotkań Odkrywców (lekcji biblijnych), na których dzieci, na podstawie historii biblijnych uczyły się, że mądrość pochodzi od Boga, również jak ważne jest mądre i ostrożne dobieranie przyjaciół, słuchanie dobrych rad i przyjmowanie pouczenia, ale przede wszystkim ufanie Bogu.

W związku z tym, że górska wspinaczka wymaga wysiłku, to podwieczorkowe smakołyki przygotowywane przez dzieci, w ramach zajęć kulinarnych były wysoko kaloryczne. Tematyka zajęć plastyczno – praktycznych również nawiązywała do hasła obozu. Było mnóstwo gier, zabaw i konkursów. Dzieci z wychowawcami ochotnie uczestniczyły w czterech turniejach sportowych jak: ping-pong, piłkarzyki, piłka nożna i piłka siatkowa. Wyłonieni zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i medalami. Trampolina była także dość często okupowana, w przeciwieństwie do basenów, z których można było korzystać tylko w zależności od pogody. Ta niestety, w tym roku była trochę w kratkę. Z kolei, nowa obozowa atrakcja – „dmuchaniec”  cieszyła się powodzeniem wśród dzieci młodszych. Za to wszyscy obozowicze zdobywali, wprowadzone na tym obozie „złociachy mądrości” wymagające mądrego wyboru, decyzji i zachowania. Ci, którzy zgromadzili ich najwięcej zostali nagrodzeni. Wspólne śpiewanie piosenek chrześcijańskich jednoczyło nas wszystkich w wyrażaniu wdzięczności Bogu za Jego obecność i działanie.

Wieczorne niespodzianki były okazją do prezentowania zdolności i talentów dzieci, przygotowujących występy w ramach swojej grupy, nawiązujące do tematu ze spotkania odkrywców. Dawały także możliwość do wysłuchania kolejnego fragmentu  niezwykłej historii życia dziewczynki – Lucy, głównej bohaterki bardzo interesującej książki Patricji St.John „Tajemnica bażanciej chatki”. Na koniec Pastor Marcin Górnicki dokonywał podsumowania dnia, czym zachęcał do podziękowania Bogu za jego przebieg.

Należy jeszcze dodać, że pod koniec naszego pobytu w Narewce  odwiedzili nas Paul                    i Debbie Gastineau z USA, główni sponsorzy tego obozu, a znani dzieciom i wolontariuszom z obozu w 2015r. Była to więc dla nas wszystkich miła niespodzianka i doskonała okazja do tego, aby osobiście podziękować za ich szczególny udział również i w tym wydarzeniu.

Jestem niezmiernie wdzięczna Bogu z to, że ten obóz dzięki Jego łasce mógł się odbyć. Dziękuję Bogu za Jego obecność i działanie, które sprawiło, że czuliśmy się na nim jak duża rodzina. Dziękuję Mu za każde dziecko i za wolontariuszy oddanych i zaangażowanych w tę służbę. Dziękuję również tym wszystkim, którzy w modlitwie wspierali nas, zarówno w czasie przygotowań, jak i w czasie jego trwania.

Ewa Gutkowska

Obóz KDDN

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: