Pewnego dnia w naszych głowach zrodził się pomysł zorganizowania w Białymstoku II edycji warsztatów gospel. W tym celu postanowiliśmy pozyskać środki finansowe z miasta, z puli przeznaczonej na wydarzenie kulturalne dla mieszkańców Białegostoku. Wśród zgłoszonych projektów to właśnie nasz zajął pierwsze miejsce. Było to dla nas miłym zaskoczeniem i potwierdzeniem, że Bóg prowadzi nas w tym przedsięwzięciu oraz, że cieszy się ono dużym poparciem społecznym.
Przez pół roku przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. W czasie organizacji warsztatów Bóg stawiał na naszej drodze życzliwych, pomocnych i otwartych ludzi. Doświadczaliśmy Bożej obecności i Jego działania pośród nas. Rzeczy, które przerastały nasze możliwości rozwiązywał w sposób ponadnaturalny, za co tylko Jemu chwała.
Warsztaty odbyły się w dniach 17-19 października 2014 roku, w naszej kaplicy przy ul. Kujawskiej 22, która przez te trzy dni stała się miejscem prób dla 170 osób. Honorowy patronat nad warsztatami objęli prezydent miasta Białegostoku oraz marszałek województwa podlaskiego. Wydarzenie adresowane było do mieszkańców Białegostoku. Uczestnikami warsztatów były osoby w różnym wieku: od najmłodszych (10 lat) do najstarszych, pojedyncze osoby, jak również rodzice z dziećmi. Naszymi nauczycielami był 20-osobowy chór New Wine z Londynu z trenerem wokalnym Lawrensem Johnsonem. Podczas warsztatów uczyliśmy się nowych piosenek, budowaliśmy ze sobą relacje, dzieliliśmy się tym, czym dla nas jest gospel, czyli dobra nowina. Goście z Londynu wzięli również czynny udział w porannym nabożeństwie, prezentując wykonanie kilku utworów oraz dzieląc się świadectwami wiary w Jezusa Chrystusa.
Podsumowaniem warsztatów był koncert finałowy w Białostockim Ośrodku Kultury, w którym uczestniczyło ok. 500 osób. Przygotowany repertuar w czasie warsztatów zawierał współczesne piosenki gospel np. „Every Praise” autorstwa Hezekiaha Walkera, jak również stare szlagiery gospelowe np. „Wnet nadejdzie dzień”. Był to niesamowity czas uwielbienia, spontanicznego wyrażania radości i wiary w Boga.
Podczas koncertu publiczność dołączyła do chóru, śpiewając teksty piosenek wyświetlone na dużym ekranie. Stworzyło to niezwykłą atmosferę uwielbienia na cześć Jezusa Chrystusa. W czasie koncertu dzieliliśmy się świadectwami Bożego działania w naszym życiu. Krótkim przesłaniem podzielił się pastor Marcin Górnicki.
Był to dla nas wyjątkowy czas doświadczania Bożego działania, rozwijania umiejętności wokalnych, zawiązywania nowych relacji, wspólnego uwielbienia Boga i modlitw, składania świadectwa o radości i nadziei, jaką mamy w Jezusie Chrystusie. Jesteśmy wdzięczni Bogu za możliwość zorganizowania w Białymstoku II edycji warsztatów gospel i za możliwość uczestniczenia w nich. Wierzymy, że Bóg poprzez to wydarzenie odebrał sobie chwałę, a wielu ludzi znalazło trwałą inspirację dla swojego życia.

Monika Górnicka i Ewa Żołnierska

Powiązane wpisy

Warsztaty muzyczne gospel (2013)

ornament1

Warsztaty gospel 2013 – galeria

ornament1

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: