W niedzielę, 14 maja, gościliśmy w naszym zborze pastora Grzegorza Gawrycha z Ełku. Wygłosił on cykl wykładów na temat: „Wytrwałość w doświadczeniu”. Pierwszy wykład był jednocześnie kazaniem na porannym nabożeństwie niedzielnym. Kolejne dwa rozważania odbyły się bezpośrednio po nabożeństwie.

Każdy człowiek przechodzi przez różne doświadczenia, próby i pokusy. Na kartach Biblii wielokrotnie czytamy, że cierpienia i doświadczenia kształtują charakter i osobowość. Jako dzieci Boże mamy „poczytywać sobie za największą radość, gdy przechodzimy różne próby” (List Jakuba 1,2-4). Jest to zupełne przeciwieństwo tego co słyszymy w świecie, by szukać szczęścia i zadowolenia, starać się unikać trudności. Nikt z nas nie lubi cierpieć, mieć problemy, chorować czy doświadczać innych trudności. A już na pewno nie jest to naturalnym powodem do radości. Niestety codzienna rzeczywistość nie zawsze jest optymistyczna i musimy się w niej nauczyć funkcjonować.

Rozważania pastora Grzegorza były pełne zachęty, by okazywać wytrwałość w różnych życiowych sytuacjach, ufać Bogu chociaż jest to często bardzo trudne. Naszą nadzieją powinno być to, że Pan Jezus zawsze jest blisko i zna doskonale nasze troski i kłopoty. On może przeprowadzić przez wszystkie trudności, zranienia i problemy, gdy tylko będziemy Mu ufać. Jako zbór możemy mieć też wsparcie innych wierzących, modlić się o siebie wzajemnie. Wówczas łatwiej będzie przechodzić przez doświadczenia, wytrwać nie tracąc wiary i nadziei w Bogu.
Kazanie pastora Grzegorza Gawrycha zostało zamieszczone na naszej stronie w dziale „multimedia”. Zachęcam do posłuchania.

Urszula Jankiewicz

© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: