Przy naszym zborze, od trzech lat, istnieje Duszpasterstwo Akademickie. Spotkania studenckie odbywają się w każdy wtorek o godzinie 19.00, w kawiarence zboru. W tym czasie zyskały one swój charakterystyczny klimat oraz wartość za sprawą: wspólnych posiłków przygotowywanych przez siostry z naszego zboru (za co bardzo dziękujemy), rozważań Słowa Bożego, wspólnych dyskusji, licznych świadectw, modlitwy i śpiewu. Uczestnikami tych spotkań nie są tylko studenci. Liczne grono stanowią absolwenci i osoby pracujące.
W każde wakacje jeździmy razem w góry na obozy. W 2010 roku byliśmy wspólnie w Beskidzie Żywieckim, w 2011 w Bieszczadach, w tym roku w Sudetach i Górach Stołowych. Nasza baza znajdowała się w Domu Zborowym, w Kotlinie Kłodzkiej. Stamtąd wyruszaliśmy na wędrówki bliższe i dalsze. To tutaj spaliśmy i jedliśmy, dzięki wyjątkowej gościnności Zbyszka i Ali, małżeństwu gospodarzy. Tutaj odpoczywaliśmy po trudach pieszych wędrówek, których w tym roku było wyjątkowo dużo. Wspólnie byliśmy na pobliskim Kowadle i Czarnicy oraz bardziej odległym Szczelińcu i Śnieżniku. Zwiedziliśmy Błędne Skały i Jaskinię Niedźwiedzią. Na każdym kroku widzieliśmy Bożą chwałę i potęgę, ale też dobroć i wierność. Udając się do Bielic postanowiliśmy rozważyć wspólnie Ewangelię Jana. Dla wielu z nas czas spędzony na szlakach oraz na wspólnym studiowaniu Słowa Bożego był niepowtarzalną okazją, by na końcu drogi, z dala od zasięgu sieci komórkowych i Internetu, móc oddać się przemyśleniom, a nawet podjąć kluczowe, życiowe decyzje.
Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim zborownikom, którzy modlili się o ten obóz. Z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że Bóg wysłuchał Waszych modlitw. To był błogosławiony czas. Modlę się, aby przyniósł on trwały owoc w życiu każdego uczestnika.

Marcin Górnicki

pastor
© 2020 KChB Zbór w Białymstoku | Realizacja: KChB Białystok |

niektóre zdjęcia pochodzą z serwisu rawpixel.com

Znajdź nas na: